7 porad jak zadbać o obudowę iPhone’a

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

1. Dopasuj etui.

Nie zawsze i nie dla każdego etui to dobre rozwiązanie. Mamy wielu klientów, którzy tak dbają o swój telefon, że po roku od zakupu nadal wygląda jak nowy.

Jeżeli jednak już zdecydujesz się na zakup etui wybierz takie, które będzie idealnie przylegać do telefonu. Abstrahując od kształtu zewnętrznego, materiału z którego jest wykonane czy koloru, najważniejszym aspektem jest to czy etui idealnie przylega do obudowy.

Dlaczego?

Każdego miesiąca do serwisantów w ramach ZbitaSzybka.pl trafia setki klientów. Klienci często są zdziwieni faktem, iż posiadając etui od momentu zakupu urządzenia ich obudowa jest porysowana albo nawet posiada wyżłobienia.

Powód jest prosty!

Etui nie przylegając idealnie do korpusu iPhone’a daje możliwość przedostania się pomiędzy powierzchnie urządzenia a powierzchnie etui drobinek kurzu, piasku itd.

Przy codziennym użytkowaniu nieustannie na etui oddzływauja rożne siły. Efektem są rysy  i bardzo nieestetyczny zagłębienia, wyżłobienia.

Niejednokrotnie to telefon noszony w etui jest bardziej zniszczony niż ten bez niego. Oba urzadzenia są użytkowane w tych samych warunkach. Źle dobrane etui potrafi narobić wielkich szkód.

Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest etui za duże. iPhone non stop porusza się wewnątrz takiego etui i  po kilku miesiącach obudowa jest porysowana a nawet wytarta do tego stopnia, że zanikają napisy!

Wniosek: albo dobre, idealnie przylegające etui albo żadne!

 

$_57 (1)

 

2. Zdejmuj etui przynajmniej raz na 2 tygodnie!

Gdy jednak zdecydujemy się na etui a szczególnie gdy nasz wybór podyktowany jest np. modą i nie zwracamy do końca uwagi na konstrukcję etui. Pamiętajmy o tym aby co jakiś czas “rozebrać” iPhone’a z etui i dokładnie przeczyścić zarówno samo urzadzenie jaki i etui.

Bardzo często gdy “ubierzemy” naszego iPhone’a w etui nosimy go miesiącami i nie zdajemy sobie sprawy, że pomiędzy powierzchnie etui a powierzchnie telefonu dostają się drobinki piasku, kurzu itd.

Drobinki te mogą niejednokrotnie doprowadzić do większych uszkodzeń (wyżłobień, rys, przetarć) obudowy niż używanie telefonu bez żadnego etui!

Przejrzyj etui oraz korpus telefonu miekką szmatką przynajmniej raz na 2 tygodnie. Efekt będzie powalający. iPhone po roku od zakupu nadal będzie wyglądał jak nowy! Szmatkę możemy delikatnie nasączyć wodą lub delikatnym płynem np. do okularów, okien, monitorów. Prosimy nie przesadzać z płynem! Ani kropelka nie może przedostać się do wnętrza urządzenia.

Wniosek: higiena wiele ma imion!

 

3. Noś w osobnej kieszeni.

Porada ta wydaję się być trywialna ale wielu użytkowników iPhone’a nie zdaje sobie sprawy jakie tragiczne w skutkach dla obudowy jest trzymanie telefonu w jednej kieszeni z monetami, kluczami itd.

Co ciekawe noszenie w kieszeni pełnej kurzu czy piasku może spowodować szybkie porysowanie obudowy ale to tylko początek problemów!

Dlatego przeznaczmy osobną kieszeń na telefon oraz pamiętajmy o tym aby “odświeżać” jak często się da wnętrze kieszeni.

Będzie to miało też inne pozytywne skutki. Drobinki kurzu, pyłki, piasek dostają się do wnętrza iPhone’a powodując pogorszenie pracy mikrofonów, głośników, kamer itd. Szczególnie narażona jest bateria, którą drobinki piasku potrafią trwale uszkodzić a nawet doprowadzić do samozapłonu.

Bardzo często klienci dziwią się “jakim cudem” 3-miesięczna bateria nadaję się do wymiany. Powód jest prosty drobinki piasku przedostały się do wnętrza telefonu i uszkodziły powłokę baterii a w konsekwencji zaburzyły jej pracę. Ekran iPhone’a delikatnie pracuje podczas normalnego użytkowania i podczas każdego nacisku na ekran “wbijamy” drobinki piasku a powłokę baterii.

 

uszkodzona bateri i6

 

 

(iPhone 6 uszkodzona bateria. Przyczyna: drobinki piasku naruszyły powłokę akumulatora)

Wniosek: jeżeli mamy podejrzenia, że nasz telefon miał kontakt z piaskiem itp. Warto udać się do fachowca na przeczyszczenie wnętrza. Wyczyszczenie jest o wiele tańsze niż chociażby wymiana baterii.

 

4. Wymieniaj etui.

Nawet najdroższe etui się zużywa! Monitoruj stan techniczny etui ponieważ zniszczone potrafi bardziej zaszkodzić niż pomóc. Zniszczone etui wyciera, rysuje powierzchnie obudowy!

Wniosek: bez etui = lepiej niż w zużytym etui.

5. Naklej szkło hartowane.

Od dawna na rynku dostępne są szkła hartowane na szybę iPhone’a. Ciekawym rozwiązaniem jest również szkło hartowane ale stosowane na obudowę. Plusem jest to, że nie musimy nosić etui a tył telefonu nie jest podatny na uszkodzenia. Minusem z kolei, że boki telefonu nadal są odsłonięte. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących design iPhone’a.

6. Stosuj uchwyt samochodowy.

Lwia ilość zarysowań czy uszkodzeń obudowy ma miejsce podczas podróży samochodem. Na rynku jest masa uchwytów samochodowych, które nie tylko ułatwiają nam odczyt treści z ekranu iPhone’a ale również chronią urządzenie podczas gwałtownego hamowania itp.

7. Dobry zwyczaj nie pożyczaj.

Z naszych statystyk za uszkodzenia iPhone’a nie są najczęściej odpowiedzialni jego właściciele a przyjaciele, znajomi czy członkowie rodziny. Nasze statystyki są miażdżące! Dla wielu osób z naszego otoczenia nasz iPhone nie ma żadnej wartości dlatego obchodzą się z nim jak z pilotem do telewizora, rzucają, odkładają z impetem na betonowe powierzchnie itd. Warto o tym pamiętać i pożyczać z rozwagą jeżeli zależy nam na stanie technicznym naszego iPhone’a. Małe słowo ostrzeżenia w stylu: “nie obchodź się z moim telefonem jak z workiem ziemniaków” też powinno pomóc :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *