Oceń stronę
[Ocen: 450 Średnia: 5]

iPhone Zbita Szybka Aparatu

Uszkodzona szybka aparatu w iPhone X Xs co robić?

(iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro max, 12, 12 Pro, 12 Pro Max, 7, 8, 13, 13 pro, plus, 7, 6, SE 2020)

Twój iPhone Xr ma zbitą szybkę aparatu, nie łapie ostrości, aparat nie działa, jest brudny?

iPhone zbita szybka aparatu. iPhone Xs max. Zbite szkiełko aparatu jest często bagatelizowane przez większość użytkowników iPhone’a. W tym wpisie postaram się przekazać Ci cenną wiedzę na temat uszkodzeń aparatu Twojego iPhone’a i jak najtaniej poradzić sobie z tym problemem czyli po prostu zaoszczędzić Twoje pieniądze.

Kamera Twojego iPhone 11, 11 pro, 6s to jeden z najdelikatniejszych a zarazem najcześciej używanych podzespołów Twojego iPhone’a. Uwielbiasz robić zdjęcia sobie, bliskim i znajomym. Kochasz kręcić filmy. Wiem, że obawiasz się, że podczas upadku nie uszkodzi się tylko szyba ekranu a również szkiełko aparatu.

Jakie są najczęstsze problemy z aparatem iPhone’a:

Serwisy www.ZbitaSzybka.pl  znajdziesz w Gdynia, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Katowice, Bydgoszcz, Kraków, Szczecin, Warszawa Wilanów Wola Śródmieście i Bemowo,  Lublin. Pełna mapa.

 1. Zarysowane szkiełko aparatu
 2. Pęknięte szkiełko aparatu (bez dostępu do modułu aparatu)
 3. Pęknięte szkiełko aparatu (część szybki wypadła – dostęp brudu, kurzu do środka)
 4. Aparat nie łapie ostrości
 5. Aparat nie działa w ogóle
 6. Aparat jest brudny
 7. Podczas robienia zdjęć bądź filmów występują plamy
 8. Obraz wyświetlany przez kamerę skaczę
 9. Aparat nie za każdym razem się włącza
 10. Zdjęcia wychodzą jakby były we mgle, za mgłą, zamglone
 11. Zdjęcia są niższej jakości niż do tej pory
 12. Pasy na ekranie po włączeniu aparatu oraz pixele bądź nietypowe kolory

1. Zarysowane szkiełko aparatu

Zarysowane szkiełko aparatu potencjalnie nie jest dużym utrudnieniem. Problem zaczyna się wtedy gdy rysa jest w takim miejscu, że widać ją na zdjęciach bądź filmach wtedy musimy udać się do specjalisty w celu wymiany zarysowanego szkiełka. W tym miejscu zaczynają się schody i często początek dalszych problemów. Większość serwisantów stwierdza “po co mam tracić czas” i wymienia uszkodzone szkiełko metodą z zewnątrz. To znaczy, że wydłubują zarysowane oczko a następnie wklejają nowe. Wszytko fajnie, ale bardzo często podczas takiej operacji elementy szkła dostają się do środka i uszkadzają element aparatu. Niestety koszt modułu aparatu, który dla Apple najcześciej produkuje firma Sony  nie jest tani. Niejednokrotnie jest to suma o kilkanaście razy wyższa od samego szkiełka. Dodatkowo podczas takiej operacji często zostaje zabrudzona soczewka aparatu co nieodwracalnie wpływa na jakość zdjęć. Serwisanci w takiej sytuacji ratują się wyczyszczeniem soczewki, niestety nie zdają sprawy, że ten element jest pokryty specjalną warstwą polaryzacyjną i zastosowanie nieodpowiednich płynów kończy się usunięciem tej powłoki i bardzo negatywnie wpływa na jakość zdjęć “efekt mgły na słońcu”. Kolejną kwestią jest klej użyty to przyklejenia nowego szkła aparatu. Jeżeli zostanie użyty nieodpowiedni klej następuje proces utleniania a utleniona substancja osadza się na soczewkach co w konsekwencji prowadzi do z czasem uszkodzenia elementu aparatu bądź znaczącej utraty jakości zdjęć. Jak sam widzisz naprawa, która wygląda na bajecznie prostą może odbić się kosztowną czkawką. W naszych salonach usługa taka trwa dłużej jest o 30/40% droższa niż w typowym serwisie ponieważ wykonujemy usługę od środka. Demontujemy ekran, płytę główną, moduł aparatu, aparatów i od środka usuwamy uszkodzone szkło a następnie na specjalny klej osadzamy nowe. Jeżeli w dłuższej perspektywie chcesz oszczędzić na naprawie i mieć pewność 100% sprawności umów się na darmową diagnozę już teraz. Wejdź na www.rezerwacjanaprawy.pl specjalnie dla Ciebie uruchomiliśmy system rezerwacji online i masz wgląd bezpośrednio do kalendarza serwisanta a co najważniejsze umawiając się na prywatny termin oszczędzasz czas ponieważ jesteś przyjmowany bez kolejki.

2. Pęknięte szkiełko aparatu. (bez ubytku szkła)

Sytuacja z pękniętym szkiełkiem aparatu jest identyczna jak z rysą więc tutaj odsyłam do punktu 1. chyba, że wystąpiły ubytki w szkle i mogą dostać się do środka takie elementy jak kurz czy brud. O przypadku uszkodzenie szkiełka z ubytkiem napisze w punkcie nr 3.

3. Pęknięte szkiełko aparatu. (z ubytkiem szkła)

Zbita szybka aparatu z ubytkiem jest najbardziej bagatelizowaną usterką związaną z aparatem iPhone’a 5s. 99% użytkowników iPhone’a 6 plus nie zdaje sobie sprawy, że bagatelizowanie tej usterki może pociągnąć za sobą wiele kolejnych usterek. Zacznijmy od najważniejszej kwestii. Moduł aparat iPhone’a jest elementem nienaprawialnym i niezwykle delikatnym. Niejednokrotnie mała drobinka kurzu czy piasku powoduje nieodwracalne uszkodzenie modułu aparatu. Dodam tylko, że moduł aparatu jest niezwykle kosztownym podzespołem. Cena takiego elementu może wynosić nawet 1000 PLN w najnowszych potrójnych, poczwórnych modułach. Koszt ten jest wielokrotnie wyższy od samej szybki aparatu. Dodatkowo poprzez otwór w szybce aparatu wilgoć, brud dostają się do środka urządzenia i inne elementy takie jak płyta główną mogą być zagrożone.

W takim przypadku trzeba działać szybko. Udaj się do sprawdzonego serwisu. Pamiętaj aby wybrać dobrze bo tak jak pisałem w punkcie nr 1 podczas wymiany modułu aparatu można uszkodzić więcej niż naprawić. Jeżeli wiesz, że wizyta w serwisie nie odbędzie się szybko, zaklej pęknięte oczko aparatu taśmą z delikatnym klejem aby nic nie dostało się do środka. Mogę w tym momencie oczywiście polecić jeden z serwisów z naszej sieci. Jeżeli masz taką usterkę zapraszam zaufało nam pona 150 tysięcy klientów i jesteśmy obecni w całej Polsce www.rezerwacjanaprawy.pl .  Polecam przeczytać również punkt nr 1 tego wpisu.

4. Aparat nie łapie ostrości

W tym miejscu muszę Cię zmartwić. Niestety ale w 99% sytuacji gdy aparat nie łapie ostrości to moduł całego aparatu jest do wymiany. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że czyszczenie wnętrza urządzenia może pomóc ale niezwykle rzadko daje to oczekiwane efekty. Zawsze wykonujemy darmową diagnozę w takim przypadku a ewentualne czyszczenie wnętrza urządzenia, które wiąże się z wymianą uszczelki pomiędzy ekranem a korpusem czyli uszczelnienia całego urządzenia kosztuje kilkadziesiąt złotych. Zachęcam do szybkiego działania i umówienia się online na wizytę www.rezerwacjanaprawy.pl . Zachęcam również do przeczytania punktów 1,2,3.

5. Aparat nie działa w ogóle

Odsyłam do punktu nr 4.

6. Aparat jest brudny

Brudne może być szkiełko aparatu ze strony zewnętrznej wtedy w łatwy sposób poradzisz sobie z czyszczeniem. Polecam to rozbić często ponieważ brudne szkiełko aparatu znacząco wpływa na jakość zdjęć i filmów. Gdy telefon jest nowy i ma idealnie czyste “oczko” aparatu zdjęcia są ostrzejsze i bardziej wyraźnie. Musisz pamiętać, że nawet niewielkie zabrudzenie może zaburzyć pracę sensorów, które wpływają na jakość zdjęcia.

Z kolei jeżeli zabrudzone są wewnętrzne elementy aparatu lub szkła aparatu tutaj polecam umówić się na wizytę u specjalisty. Codziennie naprawiamy urządzenia po próbach domowej naprawy. Po obejrzeniu kilku filmów na YouTube mamy przekonanie, że wiemy jak to zrobić. Niestety w 9 na 10 przypadków kończy się to uszkodzeniem iPhone’a. Naprawiliśmy ponad 150 000 urządzeń i nawet nas czasami potrafi coś zaskoczyć. Co najważniejsze gdy urządzenie trafi do nas do serwisu i otrzymasz podpisany formularz przyjęcia to my bierzemy pełną odpowiedzialność za Twoje urządzenie – przejmujemy pełne ryzyko. Aby się umówić kliknij w www.rezerwacjanaprawy.pl .

7. Podczas robienia zdjęć bądź filmów występują plamy

Plamy zdjęciach i filmach mogą mieć wiele przyczyn. Zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne itp. Niestety bardzo często wiążą się z nieodwracalnym uszkodzeniem aparatu. Jeżeli czyszczenie szybki aparatu nie pomogło zapraszam na bezpłatną diagnozę. Zaufaj sprawdzonym serwisantom i umów się już teraz www.rezerwacjanaprawy.pl .

8. Obraz wyświetlany przez kamerę skaczę

Niestety ale wszystko wskazuje na to, że aparat w Twoim iPhone SE 2020, iPhone 7 plus jest uszkodzony. Odsyłam do punktu nr 5 a potem na bezpłatną diagnozę.  Zaufaj sprawdzonym serwisantom i umów się już teraz www.rezerwacjanaprawy.pl . W poprzednich punktach pisałem wiele o delikatności modułu aparatu. Nawet niewielki upadek lub zabrudzenie może doprowadzić do uszkodzenia kamery a wtedy tylko i wyłącznie wymiana. iPhone zbita szybka aparatu? Ostateczną wycenę zawsze prezentujemy po nieodpłatnej diagnozie.

9. Aparat nie za każdym razem się włącza

Niestety ale wszystko wskazuje na to, że aparat w Twoim iPhone jest uszkodzony. Odsyłam do punktu nr 5 a potem na bezpłatną diagnozę.  Zaufaj sprawdzonym serwisantom i umów się już teraz www.rezerwacjanaprawy.pl . W poprzednich punktach pisałem wiele o delikatności modułu aparatu. Nawet niewielki upadek lub zabrudzenie może doprowadzić do uszkodzenia kamery a wtedy tylko i wyłącznie wymiana. iPhone zbita szybka aparatu? Ostateczną wycenę zawsze prezentujemy po nieodpłatnej diagnozie.

Poniższe etui firmy JCPAL znajdziesz w naszym sklepie online.

10. Zdjęcia wychodzą jakby były we mgle, za mgłą, zamglone

Zamglenie aparatu może świadczyć o tym, że Twój iPhone miał kontakt z cieczą w formie płynnej lub lotnej. W przypadku przebywania na deszczu lub w wilgotnym pomieszczeniu wato działać szybko. Niestety samoistne osuszenie urządzenie najczęściej skutkuje plamkami, które pozostają na soczewce aparatu co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia aparatu bądź wpływa na pogorszenie jakości zdjęć i filmów. iPhone zbita szybka aparatu? Umów się już teraz na nieodpłatną diagnistykę www.rezerwacjanaprawy.pl 

Serwisujemy każdy model iPhone nieważnie czy 5s czy 12 Pro max

Wymieniamy oczko aparatu w iPhone 8. W iPhone 11 pro max naprawiamy wszystkie trzy 🙂 . Oczywiście pojedyncze szkiełko podwójnego modułu aparatu w Xs, Xs max czy X również wymienimy. Każdy model iPhone’a czy to Xr czy SE 2020 a może 6s czy 7 serwisujemy w każdym z naszych serwisów.