AirPlay 2 od dziś w produktach firmy Sonos!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Nadszedł w końcu dzień, na który z niecierpliwością czekali wszyscy posiadacze głośników firmy Sonos. Dziś firma ta oficjalnie “włączyła” wsparcie AirPlay 2 dla swoich produktów. Sami zaczęliśmy testy – dziś wrażenia “na gorąco”, po więcej zapraszamy na nasz fanpage oraz instagram.

Słowem wstępu

Zanim przejdziemy do nowości warto wspomnieć o tym, które z urządzeń dostały wsparcie. Są to: Sonos One, Sonos Beam, Sonos Playbase oraz druga generacja Sonos Play 5. Fakt ten zmusi pewną część użytkowników do wymiany swoich głośników na nowszy model, albo… Jeśli jesteśmy w posiadaniu większej ilości głośników firmy Sonos, potrzeba nam minimum jednej sztuki z powyższych, by AirPlay 2 działało w naszym systemie.

Dzięki niemu będziemy mogli w dowolnej chwili przerzucić dźwięk z danej aplikacji (która wspiera omawianą technologię) na produkty  Sonos. To kolejny krok, by ułatwić użytkownikom codzienne życie i procesy takie jak słuchanie Apple Music, Spotify, Audible et cetera.

AirPlay 2 dla Sonos – trochę nowości

Od teraz możemy kontrolować nasz zestaw audio przy użyciu Siri. Z łatwością można wydawać polecenia głosowe zaczynając całość od “Hi Siri”. Dla przykładu: jedną prostą komendą jesteśmy w stanie włączyć naszą ulubioną stację lub playlistę w Apple Music. Czy to nie jest wspaniałe?

Dzięki AirPlay 2 będziemy w stanie “przerzucić” dźwięk chociażby z YouTube na urządzenia Sonos. Dotychczas użytkownicy komputerów Mac mieli do dyspozycji aplikację Air Sonos, jednak jej działanie pozostawiało wiele do życzenia. Dźwięk bardzo często miał opóźnienia, które uniemożliwiały przyjemne oglądanie.

Teraz będziemy mogli wygodnie położyć się z iPadem do łóżka i cieszyć się bardzo dobrym dźwiękiem chociażby z  głośnika Sonos One (albo dwóch – wtedy dostępny będzie dźwięk stereo). Żaden szczegół w filmie nam już nie umknie.

Wielozadaniowość

Pamiętaj, że nowy standard nie będzie ograniczał Twoich przyzwyczajeń, co do asystenta głosowego. Dla przykładu: będziesz mógł odpalić ulubioną playlistę przy użyciu Siri, by następnie – przy wykorzystaniu Alexy – kontrolować głośność lub przejść do kolejnego utworu. Jesteśmy w stanie podpiąć pod to również inne usługi, które wspierają AirPlay 2.

Fajnie, że firma nie odcięła permanentnie starszych urządzeń od możliwości korzystani (jeśli jest więcej głośników) z dobrodziejstw nowego standardu. A czy Ty testujesz już nowy format od Apple na swoich głośnikach Sonos? A może to właśnie AirPlay 2 przekonało Cię do nabycia swojego pierwszego urządzenia amerykańskiego giganta? Daj znać w komentarzu!

 

Źródło: iClarified
Foto: Sonos

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *