App Store nie taki bezpieczny. Uważaj co pobierasz w sklepie Apple!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

To iście pechowy czas dla Apple, jeśli chodzi o ich mobilny sklep z aplikacjami – App Store. W ciągu tygodnia pojawiły się dwie nieautoryzowane, “złodziejskie” aplikacje. To poważny problem dla bezpieczeństwa całego ekosystemu = nas, użytkowników również.

App Store zainfekowany

Pamiętacie jak kilka dni temu internet zalała informacja, że w App Store znalazła się podrabiana aplikacja MyEtherWallet? Tak, ktoś podszył się pod deweloperów odpowiedzialnych za opisywaną pozycję. Co gorsza, appka przyciągnęła użytkowników tak mocno, że uplasowała się na 3 miejscu w TOP10 najczęściej pobieranych programów.

https://twitter.com/ChrisLundkvist/status/939673263717933057

Apple bardzo szybko zareagowało na komentarze użytkowników jak i samych, prawdziwych twórców i usunęło podrabiany program. Był to o tyle niebezpieczny incydent, ponieważ użytkownicy mogli stracić swoje oszczędności, które były zgromadzone na ich wirtualnych kontach (podobno dane zapisywane były tylko na urządzeniu właściciela, ale tego nigdy nie będziemy pewni).

Patrz, co ściągasz!

Nie minął nawet tydzień, a u Apple znów powiało grozą. Do App Store wdarł się kolejny podrabianiec, tym razem o dźwięcznej nazwie Cuphead (popularna gra 2D przeznaczona na Xbox One i PC). Była to kolejna próba scamu, czyli wyłudzenia od ludzi danych, a przede wszystkim pieniędzy – aby wejść w jej posiadanie trzeba było zapłacić 4,99 dolarów.

Wszystko wyglądało jak dobrze zaplanowana misja rodem z filmy Mission Impossible – nawet nazwa studia była łudząco podobna do prawdziwej. Podszywacze: StudioMDHR Entertainment Inc., prawdziwa nazwa studia: StudioMDHR. Tym razem twórcy jak i sami użytkownicy zareagowali równie szybko, co umożliwiło pracownikom firmy Tima Cook’a usunięcie “fejkowej” aplikacji.

W dzisiejszych czasach nigdzie nie będziemy bezpieczni

Pytanie nasuwa się samo: skoro gigant z Cupertino tyle mówi o bezpieczeństwie swojego ekosystemu, zaawansowanym procesie autoryzacji deweloperów jak i samych aplikacji, to co ma teraz pomyśleć zwykły, szary użytkownik? To zły sygnał dla Apple, ponieważ ludzie mogą zacząć z rezerwą podchodzić do nowych aplikacji, dodawania swoich kart kredytowych do Apple ID.

Cała magia bezpieczeństwa amerykańskiej korporacji nad produktami wyposażonymi w system od Google’a zaczyna się rozmywać. To tym bardziej zła wiadomość w towarzystwie informacji, jakoby 5 polskich banków miało rozmawiać z Apple na temat wprowadzenia usługi Apple Pay (płatność zbliżeniowa) do Polski.

 

Źródło: 9To5MacMacRumors, Foto: 1

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *