Co zrobić, gdy iPhone wpadnie do wody? Zalany iPhone? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Dla każdego z nas uszkodzenie sprzętu, na który się długo zbierało, chciało mieć lub po prostu niedawno kupiło jest bardzo bolesne. Pal licho, jeśli będzie to powierzchowna obcierka czy zbita szybka. Prawdziwy ból jest wtedy, kiedy utopimy nasze urządzenie.

Słowem wstępu

Ktoś pewnie powie, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest utopić smartfon. Mamy przecież normy IPXX, które informują nas o tym na co nasze urządzenie jest “odporne”. Mimo wszystko zdarza się (coraz częściej), że urządzenie w teorii wodoodporne przegrywa walkę z wodnym żywiołem.

Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam zbiór najważniejszych informacji związanych z tym, co należy zrobić po zalaniu iPhone’a. Każdy z punktów ma za zadanie zminimalizować straty, które może (ale nie musi) wyrządzić woda w naszym urządzeniu.

Zalany iPhone – co robić?

Oto co musisz zrobić, by zminimalizować uszkodzenia spowodowane zalaniem Twojego iPhone’a:

  1. Nie susz iPhone’a suszarką;
  2. Nie włączaj na siłę;
  3. Nie podłączaj do ładowania;
  4. Nie kładź na kaloryfer;
  5. Nie wkładaj do ryżu;
  6. Jak najszybciej udaj się do serwisu, by przeprowadzić profesjonalne czyszczenie po zalaniu;
  7. Możesz samemu odessać wodę wykorzystując do tego celu na przykład odkurzacz i wąską końcówkę, ale nadal go nie włączaj tylko jak najszybciej wybierz się do serwisu
  8. Pamiętaj, że nawet jeśli Twój telefon się włączył, nie oznacza to, że będzie działał poprawnie. Woda może być nadal obecna w urządzeniu, co przyczyni się do niszczenia płyty głównej (rdza);
  9. Pamiętaj, że po zalaniu iPhone sam się wyłączy (specjalna blokada antyprzepięciowa). Jeśli jednak nadal będziemy go chcieli usilnie włączyć może to spowodować jeszcze większe straty bardzo często nieodwracalne.

 


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice,Lublin

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad ZADZWOŃ DO NAS:  +48 792 11 44 44

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *