Czy pomimo kryzysu, iPhone Xr zdominuje chiński rynek smartfonów?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Rynek konsumencki ochoczo wyczekuje dostępności iPhone’a Xr w sklepach. Najlepiej zjawisko to prezentuje się na chińskim rynku (pomimo trwającego święta narodowego), gdzie ludzie wstrzymują się w wymianą urządzeń na nowe. Czekają bowiem na nowy smartfon od Apple, model Xr.

iPhone Xr zdominuje chiński rynek?

W Chinach obchody święta państwowego, które odbywa się na początku października to najlepszy czas na sprzedaż smartfonów. Niestety obecny rok nie jest zbyt łaskawy dla branży technologicznej. Najgroźniejsi konkurenci Apple w Chinach nie odnotowali skoku w sprzedaży. Z szeregu wyłamał się tylko Huawei.

Znany analityk firmy KGI Securities, Ming-Chi Kuo uważa, że bieżąca sprzedaż smartfonów Oppo, Vivo czy Xiaomi względem roku ubiegłego strasznie zmalała. Oznacza to, że chińskie społeczeństwo nie chce nowych urządzeń od wspomnianych firm, ponieważ czeka na premierę najtańszego smartfona od Apple. Kuo twierdzi, że iPhone Xr pobije sprzedaż modeli 8 oraz 8 Plus.

Premiera wyczekiwana

Dzięki nowym rozwiązaniom, ciekawej palecie kolorystycznej oraz podobieństwu do iPhone’a X, model Xr – jak twierdzi Kuo – może stanowić nawet połowę tegorocznej sprzedaży. Są to dość mocne szacunku zważywszy na to, że rynek smartfonów zdecydowanie zwolnił. Przypomnijmy, że premiera wspomnianego urządzenia od Apple zaplanowana jest na 26 października (tydzień wcześniej rozpocznie się jego przedsprzedaż).

A Wy – czekać na najtańszy wariant z tegorocznej “trójcy” iPhone’ów? Który kolor przypadł Wam najbardziej do gustu?

 

Źródło&Foto: 9To5Mac

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *