Zmiana podejścia prawa do zabezpieczeń biometrycznych. Dzięki temu złapano pedofila!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Niedawno FBI opublikowało akta, w których znajdziemy informację o odblokowaniu urządzenia z FaceID. Po raz pierwszy zdecydowano się na odblokowanie biometryki na miejscu interwencji.

Face ID odblokowane przez FBI

Blisko 2 miesiące temu obyło się przeszukanie domu niejakiego Granta Michalskiego. W trakcie czynności zabezpieczono iPhone’a X oraz Macbook’a, które należały do zatrzymanego. Agenci mieli oczywiście stosowne pozwolenie na przeszukanie urządzeń, jednak tym razem zdecydowali się odejść od standardowych metod. Nie, urządzeń nie zabrano do laboratorium i nie wykorzystywano specjalnego sprzętu, który podpina się pod złącze Lightning, by sforsować zabezpieczenia. Zdecydowano, by inspekcja smartfona odbyła się w trakcie zatrzymania. Było to możliwe dzięki wykryciu twarzy zatrzymanego mężczyzny przez Face ID.

Pamiętajmy o tym, że amerykańskie prawo nie traktuje biometrycznych zabezpieczeń na tym samym poziomie, co blokady kodem. Orzeczenie takie wydał już w 2014 roku sąd w Virginii. Dzięki temu policjanci mogli w mgnieniu oka dotrzeć do szokujących informacji. Otóż na telefonie Michalskiego znaleziono zdjęcia i filmy z treściami pedofilskimi. Gdyby tego było mało, agenci FBI zabezpieczyli konwersację, z której jasno wynikało, że Grant zgwałcił 9-letnią dziewczynkę.

Apple nie jest obojętne na takie przypadki. Jakiś miesiąc temu w internecie pojawiła się bardzo ciekawa informacja. Mianowicie firma Tima Cook’a zapowiedziała, że jest na etapie tworzenia specjalnej platformy. Będzie ona pełniła funkcję tzw. “łącznika” – miejsca, dzięki któremu przeszkoleni funkcjonariusze policji będą mogli kontaktować się z pracownikami Apple w podobnych sprawach.

 

Źródło: The Verge

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *