Gesty, a komputery Mac. Obsługa urządzenia w niewygodnych miejscach? Wstęp do AR?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Firma Tima Cook’a idzie jak burza w temacie patentowym. Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało Apple patent, który dotyczy sterowania komputerem Mac przy pomocy gestów. Nie jest jednak wykluczone, że ów rozwiązanie trafi do innych iUrządzeń.

Gesty na komputerach Mac – to ma sens!

Na wstępie należy podkreślić, że całą technologię opracowali byli pracownicy firmy PrimeSense. Do Apple dołączyli oni bowiem w 2013 roku, po przejęciu ich firmy przez giganta z Cupertino. Bez wątpienia było to najlepsze możliwe rozwiązanie dla wspomnianych pracowników. Pamiętajmy również o tym, że niektóre z “patentów”, które wymyśliła firma PrimeSense znalazły zastosowanie w kamerze TrueDepth, która znajduje się w iPhonie X.

Patent przyznany amerykańskiemu gigantowi to poniekąd rozszerzenie funkcjonalności wspomnianego systemu TrueDepth, który został zamontowany w jubileuszowym iPhonie. Dzięki niemu, użytkownik będzie mógł sterować swoim komputerem od Apple przy użyciu gestów. Dla części użytkowników to długo wyczekiwana wiadomość – w końcu będą mogli pracować bez użycia Magic Keyboard, Magic Trackpad czy Magic Mouse (np. w miejscach, w których będzie miało miejsca na rozłożenie myszy).

Gesty skupienia

Focus gestures (gesty skupienia) – to baza gestów, które będą obsługiwane przez nowe rozwiązanie firmy Tima Cook’a. Dzięki nim będziemy mogli chociażby zablokować lub odblokować nasze urządzenie, otworzyć menu i przewijać je lub otwierać aplikacje. Jeżeli tylko Apple da możliwość personalizacji gestów, będzie to super rozwiązanie dla osób z różnymi dysfunkcjami manualnymi.

Należy jednak pamietać, że całość dostała na razie jedynie patent. Dobrze wiemy, jak wiele ciekawych pomysłów odeszło w niepamięć, a prace nad nimi zakończyły się tuż po uzyskaniu patentu. Miejmy jednak nadzieję, że ten przypadek odmieni los pomysłów, które mogą pchnąć rynek IT na zupełnie nowe pole!

 

Źródło: MacRumors, Foto: 12

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *