Ikea nawiązała współpracę z firmą Sonos. Profesjonalne nagłośnienie w przystępnej cenie?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Kolaboracja tytułowych firm ma zaowocować nową linią produktów audio, które będą sprzedawane w sieci sklepów szwedzkiego giganta. Produkty pojawią się na półkach nie wcześniej, niż w 2019 roku. To dobra informacja dla wszystkich tych, którzy chcą zakupić dobry sprzęt za rozsądne pieniądze.

Ikea w natarciu

Jak to bywa przy współpracy dwóch dużych firm, szczegóły projektów i linii sprzedażowej nie są do końca znane. Ikea podkreśla, że zależy im na muzycznej ekspansji do naszych domów. Ich celem jest stworzenie produktów, które będą pozwalały na swobodne słuchanie muzyki (coś na wzór HomePod od Apple).

W oczy rzuca się również fakt, iż szwedzki gigant dąży do poszerzania swojej strategii SmartHome. Całe przedsięwzięcie zaczęło się już w 2015 roku, kiedy to do sklepów wprowadzono produkty umożliwiające bezprzewodowe ładowanie. Dobrze pamiętam jak wielkie poruszenie wywołało to w polskim świecie technologicznym.

Następnie w bieżącym roku do oferty trafiły urządzenia z serii Tradfri, tj. inteligentne oświetlenie do naszego domu zgodne ze standardem HomeKit (inteligentny dom od Apple). Kolejny będzie dźwięk, lecz całe to “połączenie” jest trochę dziwne. Wszystko za sprawą tego, iż Ikea kojarzona jest raczej z produktami przystępnymi cenowo, Sonos zaś to marka droga.

Ciekaw jesteśmy (jako ekipa Zbitej), co przyniesie ów kolaboracja. Pamiętajmy, że do sklepów Ikea rok rocznie zagląda blisko 800 milionów klientów, co może przełożyć się na gigantyczne zyski.

W końcu kupisz kompleksowe umeblowanie do swojego domu

Niewykluczone, że Sonos pracuje nad głośnikiem, który ma być podobny do rozwiązania od Amazon czy Apple. Dodatkowo kooperacja z firmą, która profesjonalnie zajmuje się dźwiękiem może być pomocna w opanowaniu już istniejącej technologii, którą stworzyła Ikea.

Wyobraźmy sobie taki scenariusz: kupujemy meble do naszej sypialni, a w nich zamontowane są już inteligentne głośniki i oświetlenie. Wszystkim jesteśmy w stanie sterować z naszego łóżka przy użyciu odpowiedniej aplikacji na naszym smartfonie czy tablecie.

Warto zauważyć, że Sonos oferuje szerokie spektrum muzyczne, na integracji z Amazon Alexa i Google Assistant kończąc. Dodatkowo muzyczny potentat stara się uzyskać wsparcie dla Siri (głosowego asystenta od Apple). Firma posiada również głośniki, które jako jedyne na rynku są sprzętem spoza portfolio giganta z Cupertino, a mimo to posiadają niezależny dostęp do Apple Music.

 

Źródło: 9To5Mac, Foto: 123


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *