iPhone cicho słychać rozmówcę. Głośnik w iPhone – nie słychać Co zrobić?

Oceń stronę
[Ocen: 299 Średnia: 5]

Słabo słyszę rozmówcę podczas rozmowy iPhone

Czy zauważyłeś że coraz ciszej słyszysz rozmówcę podczas rozmów telefonicznych? Na szczęście przyczyną nie jest pogarszający się stan twojego słuchu. Ciche działanie głośnika górnego jest bardzo często spowodowane zabrudzeniem siateczki która osłania głośnik. Jest to część którą można wymienić bez konieczności wymiany samego głośnika!
Jeżeli już myślałeś, że Twój iPhone 6, 7 czy 8 czy iPhone 13 Pro Max jest już do wymiany to jeszcze możesz się wstrzymać.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ DIAGNOZĘ

Przed wymianą siateczki  głośnika iPhone 7

Po wymianie siateczki głośnika rozmów iPhone 7

Dlaczego cicho słyszę jak ktoś do mnie dzwoni – iPhone

Zabrudzenie siateczki najczęściej występuje w iPhone 11 Pro 12 Pro Max a tak naprawdę w każdym, które są użytkowane przez kobiety ponieważ podczas gdy przykładamy telefon do ucha do otworu głośnika dostaje się szeroko rozumiany Make-up, który zapycha siateczkę. U mężczyzn dzieje się to zdecydowanie rzadziej. W tym przypadku zabrudzenia najczęściej dostają się do wnętrza urządzenia gdy iPhone jest w kieszeni.

Czy mogę samodzielnie wyczyścić głośnik iPhone?

Znamy dwa sposoby których używają użytkownicy iPhone  w celu wyczyszczenia siateczki głośnika. Niestety oba nie działają a co gorsza mogą spowodować uszkodzenie iPhone. Pierwszy z tych sposobów to czyszczenie głośnika szczoteczką z zewnątrz. W tym przypadku włosie szczoteczki usuwa zabrudzenie z samej siateczki natomiast całość jest upychana głębiej aż do wnętrza głośnika. Dlatego w tym przypadku zabrudzenia i tak zostają wewnątrz głośnika, który w efekcie nadal działa cicho. Kolejny sposób to przedmuchanie głośnika sprężonym powietrzem. W tym przypadku również zabrudzenia dostają się głębiej do wnętrza urządzenia a co gorsza istnieje bardzo duże ryzyko tego, że “napompujemy” iPhone  i szyba wyświetlacza w efekcie pęknie. Co ważniejsze brud zamiast wydostać się z urządzenia trafia do głośnika rozmów co w konsekwencji powoduje uszkodzenie go a koszty naprawy wzrosną.

Tak się kończy amatorska naprawa iPhone [ZOBACZ WIDEO]

Dlatego właśnie warto umówić się na wizytę do 1 z naszych salonów na profesjonalną wymianę nie czyszczenie siateczki rozmów w iPhone.

Nawet jak wyczyściłeś siateczkę rozmów z zewnątrz to nadal dźwięk nie jest tak głośny jak w nowym iPhone 5, X, Xr itp?  Powód jest prosty tylko wymiana siateczki na nową daje efekt taki jak nowe urządzenie z pudełka. Czyszczenie siateczki w najlepszym przypadku jest skuteczne w 70%.

Jak wygląda naprawa, która sprawia, że głośnik w iPhone działa głośno?

Wbrew pozorom wymiana siateczki głośnika jest bardzo ryzykowna i nie polecamy tej operacji wykonywać w domowym zaciszu jeżeli nie mamy dużego doświadczenia.

Aby wymienić siateczkę głośnika konieczne jest zdemontowanie ekranu.
Demontaż ekranu wiążę się odkręceniem wielu śrubek a bardzo często również uszkodzeniu uszczelki pomiędzy korpusem a ekranem. Bardzo łatwo podczas wydawałoby się tak prostej operacji uszkodzić Touch ID, wyświetlacz (zbicie ,plamy na ekranie) a nawet płytę główną.

Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce jest moda na “Zrób to sam” polak potrafi wszystko,  niestety w tym przypadku usługa, która kosztuje kilkadziesiąt PLN i jest dostępna na wyciągnięcie ręki (jesteśmy w wielu miastach PL i mamy kilkanaście salonów), wykonana w domowym zaciszu kończy się poważną usterką. Zaraz w komentarzach posypią się głosy ale mi się udało, owszem w naszych statystykach 20% użytkowników taka operacja się udaje ale reszta albo uszkodzi urządzenie, ale sprawi, że iPhone już nigdy nie będzie działał tak samo (resetowanie, porysowany korpus, ruszające się elementy). Wystarczy przykręcić śrubkę za mocno aby spowodować, że telefon przestanie działać.

Na zdjeciu powyżej widzimy ekran z którego zdemontowano głośnik oraz taśmy aparatu wraz z sensorami.

Brak uszczelki = tragedia

Wraz z siateczką wymieniana jest również uszczelka po to aby iPhone  pozostawał szczelny i kurz lub inne zabrudzenia nie dostały się do środka. Przed zamknięciem urządzenia usuwamy starą uszczelkę korpusu która nie nadaje się do ponownego użycia i zastępujemy nową. Dzięki temu iPhone nadal pozostaje szczelny a ekran wpasowuje się idealnie. Po naprawie w serwisie który nie wymienia takiej uszczelki można zauważyć że ekran nie jest poprawnie spasowany i może w niektórych miejscach odstawać a po czasie wewnątrz urządzenia są tony kurzu a często nawet piasku co sprawia na szybsze zużycie a nawet uszkodzenie powłoki baterii i pożar.

Skąd mam wiedzieć czy w moim iPhone  zabrudziła się siateczka głośnika?

Objawy najczęściej są takie same. Głośność działania głośnika rozmów stopniowo się zmniejsza aż po czasie dźwięk jest ledwo słyszalny. Więc jeżeli twój iPhone  działa tak jak na opisie wyżej nie czekaj i umów się na wizytę!

Darmowe czyszczenie wnętrza iPhone

Bardzo często gdy iPhone jest naprawiany w serwisie bez pasji uszczelka nie jest montowana i efekt jest jak na poniższym zdjęciu. Zawsze przywracamy wnętrze do stanu czystości. Montujemy również nową uszczelkę w cenie wymiany siateczki. Poniżej zdjęcie przed wizytą w ZbitaSzybka.pl i po. Wymieniamy lub czyścimy siateczkę głośnika rozmów w każdym modelu iPhone nawet w najnowszym iPhone 14 PRO Max Purpura czy iPhone 13 Pro w kolorze zielonym. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *