iPhone Xr z najwydajniejszą baterią na tle pozostałych iPhone’ów!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

iPhone Xr nie został jeszcze oficjalnie skierowany do sprzedaży jednak już wiadomo, że będzie on dysponował najlepszą żywotnością baterii spośród wszystkich modeli iPhone. Jest to możliwe mimo tego, że ów model ma mniejszą pojemność baterii, niż chociażby 6,5-calowy iPhone Xs Max.

iPhone Xr w natarciu

Dla tych, którzy nie wiedzą tak oto wyglądają pojemności akumulatorów w omawianych modelach: Xr – 2942 mAh, Xs Max – 3174 mAh. Nie ma tutaj również znaczenia to w jaki wyświetlacz zostały wyposażone omawiane smartfony. Nawet dużo bardziej energooszczędny OLED nie daje super żywotności dla baterii.

Tak naprawdę rozchodzi się o rozdzielczość samego ekranu. iPhone Xr ma dużo mniejszą rozdzielczość, niż modele Xs czy Xs Max. Dla porównania: Xr to 1792 x 828 pikseli (326 ppi), a Xs Max – 2688 x 1242 pikseli (458 ppi). Jak więc do takiej zależności rozdzielczość/pojemność baterii ma się równać chociażby iPhone 8, którego pojemność akumulatora wynosi skromne 1821 mAh…

Tak, iPhone Xr dysponuje ekranem o niższej rozdzielczości, jest również ograniczony pod względem streamingu na YouTube oraz innych platformach (nie jest możliwy w rozdzielczości 1080p). Mimo wszystko te “wady” w ogólnym rozrachunku powodują, że żywotność akumulatora jest najlepsza od ponad 10 lat, jeśli chodzi o iPhone’y.

Jak to z tym ppi jest?

Kolejny aspekt, który przyczynia się do dobrego stanu baterii przez wiele, wiele miesięcy to stosunkowo niskie ppi. W Xr jest on taki sam (326 ppi) jak w modelach iPhone 6, iPhone 7 czy iPhone 8. Dzięki temu użytkownik, który na przykład przesiada się, z któregoś z wymienionych smartfonów, nie dozna “szoku” związanego z wyświetlaczem. Pamiętaj jednak, że technologia Liquid Retina mimo wszystko w znacznym stopniu podnosi jakość wyświetlanej treści.

Jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości, zastanów się czy aby na pewno zauważyć różnice pomiędzy niskim, a wysokim ppi. Liczne badania donoszą, że ludzkie oko nie jest w stanie wyłapać różnic znajdujących się powyżej 300 ppi. Jak widzisz połączenie dobrego ekranu, żywotności baterii oraz ceny może okazać się receptą na gigantyczną ilość sprzedanych iPhone’ów Xr.

 

Źródło: iDropNews

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *