iPhone Xr ze zmianami w Haptic Touch

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Zbliżająca się wielkimi krokami aktualizacja iOS 12 wprowadzi kilka usprawnień, które dotyczą Haptic Touch. Czy projektanci Apple wpadli na pomysł całkowitego usunięcia 3D Touch ze swoich urządzeń?

iPhone Xr innowacyjnym modelem?

W drugiej becie iOS 12.1.1 znajdziemy możliwość bardziej dopracowanego zarządzania powiadomieniami. Mówiąc wprost – w końcu pojawiła się opcja rozwijania okienek z powiadomieniami oraz możliwość “dawania” szybkich reakcji.

W urządzeniach wyposażonych w 3D Touch wspomniana możliwość pojawia się po mocniejszym wciśnięciu powiadomienia na ekranie blokady. Jeśli chodzi i iPhone’a Xr – pojawia się po dłuższym przytrzymaniu (zbliżone działanie jak w iPad’ach).

Dla kogo ta funkcjonalność?

Warto wspomnieć o tym, że rozszerzona obsługa powiadomień dotarła do iPhone’a XR to – po aktualizacji – nie będzie ona dostępna dla iPhone’a SE, 6 oraz starszych, które 3D Touch nie posiadają. Sytuacja ta idealnie pokazuje wcześniejsze założenia związane z omawianą technologią.

 

Mianowicie przewiduje się, że w 2019 3D Touch zostanie w pełni wycofany z urządzeń Apple. Jego rolę miałby przejąć Haptic Touch, który po raz pierwszy został wprowadzony w tegorocznym, tańszym modelu iPhone’a. Co ciekawe – opcja ta nigdy nie znalazła zastosowania w tabletach, nawet tych z serii Pro. Podobno również przyszły iOS 13 ma zostać zaprojektowany w taki sposób, by wspomniany ficzer nie był w ogóle potrzebny.

 

A Wy – co sądzicie o podejściu Apple do 3D Touch i próby zastąpienia go Haptic Touch? Często zdarza Wam się korzystać z “mocniejszego” nacisku? Konicznie dajcie znać w komentarzach na naszym fanpage’u!

 

Źródło: 9To5Mac

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *