iPhone zabił 14-latkę. Zużyta bateria eksplodowała pod poduszką?

Oceń stronę
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Zużyta bateria w iPhone? Eksplodowała pod poduszką!

14-latka z Kazachstanu zmarła na skutek obrażeń głowy, których doznała po wybuchu telefonu. Telefon dziewczyny podłączony był do ładowarki i schowany pod poduszką. Według śledczych, przyczyną wybuchu było przegrzanie baterii. Portale podają sprzeczne informacje, jedni twierdzą,  że był to iPhone, inni że nie udało się ustalić jakie to urządzenie.

Alua Asetkyzy Abzalbek zmarła po tym, jak iPhone wybuchł pod jej poduszką. Rodzice nastolatki wezwali pogotowie, jednak obrażenia głowy okazały się zbyt poważne i dziewczyny nie udało się uratować.

Dziewczyna jak co wieczór słuchała w łóżku muzyki na swoim iPhonie, tym razem jednak zostawiła go na nocne ładowanie przykrytego poduszką.

Ładowanie pod poduszką to błąd

Podczas ładowania bateria się nagrzewa i w żadnym wypadku iPhone nie powinien podczas ładowania być przykryty kołdrą, poduszką ani żadnym innym materiałem. Tak samo gdy ładujemy iPhone’a Power Bankiem w ciepły dzień nie powinien znajdować się w kieszeni. Według naszej oceny mimo wszystko sprawna bateria nie powinna ulec eksplozji. Wszystko wskazuje na to, że była zużyta, słabej jakości bądź iPhone był ładowany przy użyciu kabla, bądź adaptera niskiej jakości bez certyfikatu MFi.

Wiele osób zapomina, że w środku urządzeń elektronicznych bardzo często są ogniwa, która pod wpływem zużycia, uderzenia, nakłucia itp. mogą stanąć w płomieniach.

Zawsze polecamy naszym klientom ładowarki i kable z certyfikatem MFi dostępne we wszystkich naszych salonach.

Zapraszamy do naszych salonów na BEZPŁATNĄ diagnostykę baterii. Zużyta bateria może doprowadzić do pożaru a nawet wybuchu. Należy. też pamiętać, że zużyta bateria puchnie i dość często uszkadza ekran.

Przykład jak nie wymieniać baterii w iPhone

 

Dlaczego iPhone wybucha – Nie ryzykuj

  1. Nigdy nie ładuj iPhone’a, iPada, Tabletu w nadmiernej temperaturze – upały, na słońcu
  2. Gdy urządzenie jest zbyt ciepłe schłodź je – przesuń do cienia, przestań ładować, wyłącz na kilka minut
  3. Regularnie badaj zużycie baterii – zużyta bateria nie tylko powoduje, że urządzenie działa krócej, dodatkowo może grozić pożarem (bezpłatna diagnostyka baterii)
  4. Wymień baterię u sprawdzonych dostawców usług serwisowych
  5. Nigdy nie przykrywaj niczym urządzenia podczas ładowania, wyjmij też urządzenie jeżeli jest ubrane w etui z grubego materiału
  6. Zawsze używaj kabli i ładowarek z certyfikatem MFi by Apple, firma z Cupertino certyfikuje produkty wielu producentów, w tym aspekcie nie warto oszczędzac (w ZbitaSzybka.pl kabel z MFI już od 40 PLN)
  7. Nigdy nie ładuj urządzenia kablem z przerwaną, przeciętą izolacją
  8. Nie przechowuj iPhone’a ani w niskich ani w wysokich temperaturach

Źródło: www.tech.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *