Jakie szkło ochronne hartowane wybrać kupić dla iPhone 12 Pro Max mini 11 Xs X Xr SE 2020 oraz iPhone 13 Pro
SZKŁO JCPAL Z POWŁOKĄ ANTYPAPILARNĄ
Opinia na temat szkieł hartowanych przedstawiona przez Serwis Apple może wydawać się mało obiektywna. Z jednej strony można pomyśleć: “zależy im na tym aby jak najwięcej urządzeń pękało bo robią na tym biznes” z drugiej strony: “kto jak kto ale firma, która naprawiła ponad 200 tysięcy urządzeń Apple wie co dobrze chroni iPhone’a”
(na zdjęciu iPhone 11 Pro z praktycznie niewidocznym szkłem JCPAL na jego szybce)
Osobiście wiem, że to co napisze będzie dla Ciebie ogromną wiedzą na temat szkieł ochronnych do wszystkich urządzeń iPhone od 5s do 12 Pro Max. Aby przekonać Cię do rzetelności tej opinii napiszę otwarcie: naprawa i sprzedaż akcesoriów to dwa ogromne biznesy. Uszkodzenie szyby iPhone nieważne czy Xs czy 12 mini (szczególnie najnowszych modeli) zdarza o wiele rzadziej niż zarysowanie, obtarcie czy inna estetyczna przypadłość. Dlatego akcesoria sprzedajemy o wiele częściej i jest to większy biznes niż sam biznes serwisowy. W naszej ocenie klient, któremu dobrze dobrane akcesorium pomoże, przychodzi po następne na bardzo dobrych emocjach. Klient, który uszkodził wyświetlacz czy szybę w swoim iPhone 11 Pro czy SE 2020 przychodzi do nas po prostu smutny.
(szkło ochronne JCPAL jest praktycznie niezauważalne na ekranie a co najważniejsze zakrywa moduł FACE ID oraz ma pozytywny wpływ na wykonywane przednim aparatem zdjęcia dzięki powłoce antyrefleksyjnej i antypapilarnej)
Misja dobre emocje
Naszą misją jest aby jak największa liczba klientów przychodziła do nas na dobrych emocjach bo te emocje zostają z nami. Wierzymy w dobrą energię, a klient który ma uszkodzony mechanicznie iPhone (nieważne jaki model 6, 6s, 11, Xs) chce szybko naprawić i zapomnieć o tej przykrej sytuacji a przy okazji o firmie, która wykonała usługę. Klient, któremu dobrze dobrane etui i szkło hartowane ochroniło szybę w najnowszym iPhone 12 Pro Max przy upadku z dwóch metrów na asfalt przychodzi do nas szczęśliwy, że może wymienić szkło na nowe z podziękowaniem na ustach, że dobrze doradziliśmy podczas zakupu. Troska o dobro klienta to nasz cel nadrzędny a jeżeli przy tym możemy zarabiać, to już w ogóle sytuacja win-win.
Wieloletnie testy
Kolejny bardzo mocny powód dlaczego to akurat my jesteśmy rzetelnym źródłem opinii jest fakt, że od 2014 pod marką ZbitaSzybka.pl a od 2010 pod wcześniejszą nazwą przetestowaliśmy do dziś setki różnych szkieł ochronnych dziesiątek marek takich jak Belkin, Spigen, Hoco, Beseus, JCPAL, Moshi, Benks, Puro, 3mk, Ringke i wiele innych NO NAME. Każde szkło ochronne czymś się różni i te wszystkie różnice postaram się opisać poniżej.
JCPAL Preserver Glass / Defender
Nie będę trzymał Cię w niepewności i kazał szukać gdzieś na końcu tekstu, szkło ochronne dla prawie wszystkich modeli iPhone, które my polecamy w 20+ salonach ZbitaSzybka.pl to właśnie produkt firmy JCPAL. Pozwól jednak, że umotywuję nasz wybór.
Najważniejszy aspekt: Powłoka ANTYPAPILARNA
Nie wiem czy zauważyłeś, ale gdy Twój iPhone X czy 11, 12 czy każdy inny jest nowy wygląda jakby ktoś go wypolerować. Błyszczy na kilometr a gdy go dotykasz odciski palców osadzają się niechętnie i jeśli nawet się osądzą jedno przetarcie o koszulkę sprawia, że znikają.
(iPhone 12 mini w etui silikonowym + szkło JCPAL z powłoką antypapilarną)
Odciski palców
Nikt o tym nie myśli ale każdy zauważa, że po czasie szybka iPhone’a wygląda jakby była zaklejona, przepalcowana czy w końcu po prostu brudna tak jakoś dogłębnie, molekularnie. Jak to możliwe, że wcześniej był taki lśniący, czysty a usuwanie zabrudzeń trwa kilka sekund a dziś polerowanie go płynem do luster przez 5 minut daje efekty, które bardzo szybko przestają być widoczne bo iPhone (8, 7, Xs, 11 Pro itp.) staje się magnesem na zanieczyszczenia i odciski palców (linie papilarne).
Sekret
Mało osób zdaje sobie sprawę, że podczas produkcji już na sam koniec gdy szyba jest gotowa specjalne maszyny spryskują ją specjalnymi płynami, które osadzają się na szkle tworząc powłoki. U nas w firmie nazywamy te powłoki jaką jedna powłokę Antypapilarną, tak sami to wymyśliliśmy bo antypapilarny kojarzy nam się z przeciwnikiem linii papilarnych czyli osadzania się odcisków palców na szybie. Wiem wiem zwykły zakup szkła ochronne a on mi tłumaczy etymologię nazwy.
Tak naprawdę są to różne powłoki
-
Hydrofobowa
-
Oleofobowa
-
Antyrefleksyjna
Każda z tych powłok ma konkretny cel ale nie wchodząc w szczegóły chronią przed osadzaniem się i wnikaniem w strukturę szkła brudu, rozmazywaniem się na powierzchni szkła wody, osadzaniem się odcisków palców i wszelkiego rodzaju tłustych substancji (kremy, pomady, podkłady itp. Ostatnia powłoka z listy sprawia, że treści wyświetlane przez ekran są lepiej widoczne na słońcu.
Producenci szkieł prześcigają się w ilości, mieszance, sile, trwałości powłok i tak jak tanie szkła, które przeważnie nie posiadają żadnej powłoki nie różnią się zbyt wiele to te droższe są mocno zróżnicowane.
Sekret polega na tym, że w zależności od tego jak intensywnie użytkujemy naszego iPhone’a Xr czy 11 Pro Max powłoki po prostu się wycierają. Im częściej czyścimy szczególnie mocnym płynem tym szybciej powłoki przestają działać, a efekt jest taki jak pisałem wyżej: telefon bardzo szybko się palcuje a co najważniejsze komfort użytkowania spada.
To pierwszy i najważniejszy powód dla którego polecam szkło JCPAL ma w mojej ocenie najbardziej efektywne powłoki, które sprawiają, że komfort użytkowania jest o wiele wyższy.
Po co mam używać szkło ochronne?
Kiedyś głównym powodem do użytkowania szkła ochronnego było ogromne ryzyko uszkodzenia szyby podczas upadku. Ogromna presja konsumentów na producentów smartfonów w tym również na Apple sprawiła, że kolejne modele iPhonów szczególnie te najnowsze 11, 11 Pro, 12 Pro, 12 Pro Max czy mini posiadają o wiele mocniejsze szyby na uszkodzenia spowodowane upadkami.
Rysy
Niestety pojawił się nowy problem, który wcześniej nie występował. Jest to szeroko poruszany problem w Internecie. Szyby w najnowszych iPhone’ach są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również o wiele bardziej podatne na zarysowania! Komentarze użytkowników modeli 11 czy 12 są jednoznaczne: “szyba w moim 12 Pro max rysuje się od samego patrzenia”, ” dopiero co wycięgnęłam mojego nowego 12 mini z pudełka a szyba jest już porysowania”.
(Na zdjęciu jest akurat przypadek hardkorowy, ale szkło JCPAL bardzo mocno maskuje rysy. Nawet jeśli ekran jest porysowany to rysy po aplikacji szkła są często niewidoczne. W tym przypadku jest ich bardzo dużo i są bardzo głębokie i ale można zauważyć, że większość delikatnych rys jest niewidoczna.)
Komfort użytkowania iPhone’a
Obsługujemy co miesiąc kilka tysięcy klientów i każdy twierdzi, że używa swojego iPhone’a średnio po kilka godzin dziennie. Ta średnia niestety nie będzie spadać iPhone stał się naszym przyjacielem do wszystkiego, od zrobienia zakupów po rozmowę wideo z babcią czy ciocią z zagranicy. Największą radość komfort i radość użytkowania daje nowy iPhone. Po czasie gdy jest porysowany i łapie odciski palców ze wzmożoną siłą zaczynami myśleć aaa to już czas na zmianę. Tak naprawdę jest to celowy zabieg producenta. Rysy szybko palcująca się szyba sprawia, że czujemy chęć zmiany iPhone’a na najnowszy model 13, 14, 15 i co roku inny.
Pierwsze uczucie nowości
Gwarantuje Ci jednak, że po aplikacji szkła z powłokami antypapilarną czy antyrefleksyjną poczujesz dokładnie to samo co czujesz gdy rozpakowujesz nowego iPhone’a X z pudełka … to pierwsze uczucie nowości. Składa się na nie nic innego jak to, że iPhone jest po prostu czysty, szyba posiada nowiutką powłokę antypapilarną oraz nie posiada żadnych rys. Gwarantuje Ci, że o wiele lepiej zapobiegać niż leczyć. Koszt aplikacji szkła jest o wiele tańszy niż wymiana szyby na nową czy usuwania rys. Odtworzenie powłoki antypapilarnej też aktualnie nie jest super tanie i dostępne o wiele taniej zabezpieczyć się i zakupić np. szkło JCPAL.
Usuwanie rys
Mam dla Ciebie fajnie info. Jeżeli szyba Twojego iPhone’a jest porysowana nie musisz jej wymieniać na nową. Jako jedyni w Polsce posiadamy usługę usuwania rys. Niestety czas usługi to około 3/4 dni robocze a naklejanie szkła to 5 minut.
Nic straconego
Pamiętaj, że nawet jeżeli Twój iPhone ma już więcej niż 6 miesięcy to nadal możesz odzyskać blask tego świeżo wyciągniętego z pudełka. Wystarczy aby jeden z naszych techników z 20+ miast dokładnie wyczyścił Twojego zasłużonego w boju iPhone’a i nałożył szkło hartowane i dobre etui. Gwarantuję Ci, że efekt będzie taki jakbyś właśnie kupił nowy iPhone 12 Pro ale za ułamek ceny. Pamiętaj, że kupując szkło w naszych sklepie online zbitaszybka.shop możesz wybrać bezpłatny odbiór w jednym z naszych salonów w całej Polsce a aplikacje szkła wykonamy dla Ciebie bezpłatnie.
Twardość szkła hartowanego – zbyt twarde źle!
Gdy zaczynaliśmy naszą przygodę ze sprzedażą szkieł hartowanych logika podpowiadała nam, że szkło musi być bardzo twarde! Im twardsza sztuka tym szyba i wyświetlacz iPhone’a jest bardziej chroniona. Doświadczenie jednak pokazuje coś zupełnie innego. Im twardsze szkło tym częściej podczas upadku pęka szybka lub co najgorsze uszkadza się najdroższa część ekranu – wyświetlacz! Co ciekawe nawet ultra twarde szkła szafirowe to (cena nawet kilkaset PLN) to według naszej oceny zły pomysł. Super, że nie będzie się praktycznie rysowało ale nie uchroni szyby iPhone’a podczas upadku a nawet jeśli przetrwa to tylko dlatego ze trajektoria lotu i siła uderzenia okazała się na tyle łaskawa.
Siła uderzenia musi mieć upust
Nie jestem fizykiem, ale kiedyś rozmawiałem z jednym z nich i łopatologicznie tłumacząc jeżeli szkło ochronne jest twardsze od szyby iPhone’a to podczas upadku szkło ochronne przenosi siłę uderzenia dalej. Tak wygląda teoria w praktyce było tak, że gdy sprzedawaliśmy super twarde szkła (lub szkła po prostu twardsze od szyby iPhone’a w jak wiemy w historii ewolucji iPhonów nie było to trudne) mieliśmy masę wkurzonych klientów, którzy przychodzili do nas z iPhon’em po upadku, w którym szkło hartowane było w nienaruszonym stanie a szyba lub wyświetlacz były uszkodzone. W pewnym momencie byliśmy nawet osądzani, że to celowy zabieg.
Dzięki tym doświadczeniom wiemy, że szkło ochronne nie może być bardziej odporne na upadek niż szyba wyświetlacza i UWAGA tu powiem coś kontrowersyjnego, tak powinno pękać podczas upadku! W naszej ocenie gdy szkło pęka chroni ekran iPhone’a a taka jego rola!
To jest kolejny powód, dla którego polecam szkło JCPAL, jest na tyle twarde aby się szybko nie rysować i na tyle kruche aby podczas upadku pękać i przejmować siłę uderzenia.
Szkło ochronne od krawędzi do krawędzi a etui?
Rozróżniamy różne rodzaje szkieł chroniących ekran w iPhone, ale najbardziej charakterystyczne są dwa z nich
-
szkło od krawędzi do krawędzi (edge to edge)
-
szkła ochronne tradycyjne (krawędzie szkła ochronnego nie dochodzi do samej krawędzi szybki iPhone’a)
Generalnie to pierwsze jest o wiele mniej widoczne na ekranie iPhone’a (praktycznie niewidoczne a chroni i walczy z odciskami palców) ale ze względu na to, że krawędzie są dość mocno zaoblone przez co cienkie oraz sięgają praktycznie to samej krawędzi szyby iPhone’a są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne niż szkło tradycyjne. Wiele osób dziwi się, że szkło edge to edge pękło bardzo szybko na krawędzi a w środek szkła można uderzać młotkiem i nic się nie dzieje. Niestety fizyki nie da się oszukać i jeżeli chcesz nosić iPhone’a bez etui z prawie niewidocznym szkłem musisz wziąć poprawkę na to, że szkło będzie o wiele bardziej podatna na uszkodzenia. Lekkie uderzenie kluczami w kieszeni w rant szkła je po prostu uszkodzi.
Dlatego idealnym rozwiązaniem jest szkło hartowane edge to edge + etui z wysokimi silikonowymi rantami a już w ogóle w naszej ocenie najskuteczniejsze połączenie to etui z wyściółką z mikrofibry, które zachowa korpus iPhone’a w idealnej kondycji na lata (wymaga rzadkiego czyszczenia), posiadające bardzo wysokie silikonowe ranty. Takie połączeni tj. szkło JCPAL + etui silikonowe sprawi, że nawet po roku iPhone będzie wyglądał jak nowy oczywiście potrzeba minimalną ilość czyszczenia bo gdy będziemy kąpać nasze jabłko w piasku może być inaczej. To nie jest przypadek ze sprzedajemy tak dużo tego etui bo w naszej ocenie jest to najlepsze rozwiązanie (chyba ze chcesz coś przezroczystego to propozycja nr 2).
Podsumowując jeżeli szkło hartowane od krawędzi do krawędzi to tylko na własną odpowiedzialność i dużą dbałością.
“Szkło hybrydowe” to nie szkło to plastik
Na rynku są też zwolennicy szkła hybrydowego, które w rzeczywistości albo nie jest w ogóle szkłem tylko tworzywem sztucznym, albo szkłem z ramką plastikową. Zastanów się teraz nad jedną kwestią: skoro “szybka” z tworzywa sztucznego jest super odporna podczas upadków bo nie pęka to dlaczego producenci montują w smartfonach szybki szklane? Chodzi oczywiście o jakość wyświetlanych treści! “Szybka” chociaż nie jest to prawidłowe określenie, z plastiku po prostu okropnie szybko się rysuje co wpływa ogromnie na jakość, kontrast wyświetlanych treści a ponadto sama w sumie posiada o wiele gorszą przezierność tj. przezroczystość! Zastanów się teraz nad sensem kupowania iPhone’a 11 Pro, 12 Pro max czy nawet 13 za kilka tysięcy z najnowocześniejszym ekranem OLED aby następnie przykryć go plastikiem? To tak jak na piękne fotele w samochodzie nałożyć sztuczne nieoddychające pokrowce.
Kolejny bardzo duży minus szkła tradycyjnego jest to, że krawędzie tego szkła są tak wysokie, że bardzo często zbiera się tam osad i wygląda to bardzo nieestetycznie.
“Szkło” hybrydowe nie pęka
W tym miejscu padają komentarze: “ale ja mam moje szkło hybrydowe od roku i nie pękło!” Wtedy wystarczy poprosić o pokazanie tego urządzenia z ekranem, na którym ledwo jest coś widać a setki prób przecierania sprawia, że totalnie nic nie widać ne ekranie jak w starym kalkulatorze! Jeżeli chcesz chronić plastikiem ekran Twojego iPhone’a to oczywiście jest to Twój biznes, ale według mojej oceny jest to profanacja… mój iPhone ze szkłem JCPAL po pół roku normalnego użytkowania wygląda jak wyjęty właśnie z pudełka a Twój jak radziecki kalkulator. Prosto licząc przez ostatnie 6 miesięcy komfort użytkowania mojego iPhone’a był druzgocąco wyższy niż Twój ze szkłem hybrydowym, to samo tyczy się folii.
KOMFORT APLIKACJI
Oceń stronę
[Ocen: 562 Średnia: 5]
CIekawe czy będą pasować do iphone 14 ;P
tak zapraszamy na http://www.zbitaszybka.shop