Kolejny błąd iOS. Który to już raz, Apple?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jak dobrze wiemy, wersje systemu iOS (nie tylko bety) zawierają w sobie pewne niedociągnięcia. Czasem nasze telefony wyłączają się lub zacinają. Oczywiście Apple stara się zminimalizować ich ilość, ale tym razem naprawdę nie idą nam na rękę.

“Zmrożony” telefon

O błędzie, który przedstawimy w dalszej części tekstu mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć na włoskiej stronie AmiciApple. Błąd zauważono po aktualizacji do iOS 10.3.2, lecz prawdopodobnie działa on również ze starszymi wersjami systemu Apple. Mianowicie chodzi tutaj o pewną kombinację przycisków, która występuje w Centrum powiadomień (zdjęcie poniżej).

Oto kilka prostych kroków, byś na własnej skórze mógł(a) przekonać się jak wygląda najnowsze niedociągnięcie iOS. Na samym początku wysuwamy Centrum powiadomień (po odblokowaniu telefonu przeciągnij palcem od dołu do góry ekranu). Następnie klikamy w trzy ikony naraz, tj. latarka, budzik, kalkulator, aparat, funkcja Night Shift, AirPlay lub AirDrop (ikony do wyboru). Po chwili nasze urządzenie powinno się “zamrozić” na kilka sekund.

Warto dodać, że w moim przypadku zawieszenie się urządzenia wystapiło po trzykrotnym wciśnięciu klawiszy AirDrop i kalkulator. Po krótkiej chwili urządzenie powinno wrócić do pierwotnego stanu. Jeżeli tak się jednak nie stanie, będziemy zmuszeni zresetować nasz telefon.

Praktyka

W tym miejscu pokażemy Wam wideo, na którym przedstawiony jest wyżej omawiany błąd. W celu jego obejrzenia kliknij tutaj. Jak łatwo zauważyć, wywołanie niepożądanego efektu w większości przypadków będzie zamierzone. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, by stało się to przypadkiem.

Warto zauważyć, że w przeszłości mieliśmy do czynienia z podobnymi niedociągnięciami. Jednym z nich była wiadomości o specjalnej treści, która w momencie odebrania zawieszała i resetowała nasze urządzenie. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: Błąd 1 i Błąd 2.

Podsumowanie

Pomijając fakt, że nie jest to wersja testowa iOS, wpadki nadal się zdarzają. Warto dodać, że wspomniana niedogodność jest na tyle “ukryta”, że nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu naszego sprzętu. To bardzo ważne, ponieważ osoby decydujące się na urządzenia od Apple, stawiają na niezawodność i dbanie o najmniejszy detal.

Dajcie znać w komentarzu, jeśli znaleźliście inne bolączki najnowszej wersji iOS.

 

Źródło: 9to5mac.com

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *