W końcu porozmawiasz z kierowcą Uber

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

10 sierpnia Uber zapowiedział wprowadzenie czatu w aplikacji, który umożliwi szybką i bezproblemową komunikację pomiędzy pasażerem, a kierowcą.

Nowości potentata komunikacyjnego

Aktualizacja ma poprawić nieporozumienia wynikające z utrudnień na drodze. Dzięki temu kierowca błyskawicznie poinformuje swojego klienta o możliwym opóźnieniu. Z kolei klienci będą mogli opisać miejsce, w którym czekają na auto, a także doprecyzować swój ubiór (przydatne w zatłoczonych miejscach).

 

Dzięki tym rozwiązaniom nie powtórzą się sytuacje, które obecnie stwarzają niechciane (dla obydwu stron) momenty podczas podróży. Jeśli się nie mylę, Uber jako pierwszy zaimplementuje takie rozwiązanie w swojej aplikacji, wyprzedzając przy tym konkurencję.

Szybka wiadomość, szybka odpowiedź

Samo rozpoczęcie rozmowy z kierowcą jest banalnie proste. Mianowicie wystarczy przejść do głównego menu, następnie kliknąć w przycisk kontakt, a pózniej ikonkę wiadomości. Po wysłaniu naszego tekstu, aplikacja zacznie samoistnie czytać nasz tekst, podczas gdy kierowca będzie prowadził auto.

Ma to na celu zminimalizowanie szansy na pominięcie naszego komunikatu. Kiedy prowadzący auto odsłucha nasza wiadomość zostanie nam przesłany szybki respondent w postaci kciuka (coś co znamy chociażby z Facebook’a), co potwierdzi odebranie wiadomości przez pracownika Uber.

Bezpieczeństwo wzrasta

Jeremy Lermitte, Product Manager Uber, w rozmowie z TechCrunch wspomniał, że powyższe rozwiązanie sprawi, że cała komunikacja pomiędzy usługodawcą (kierowca), a klientem (pasażer) stanie się dużo bezpieczniejsza. Przyczyni się do tego fakt, że prywatne informacje nie wyciekną poza firmową aplikację. Szefostwo rozważa dodanie czatu do innych aplikacji, m.in. UberEATS.

Wspomniana w tekście możliwość rozmowy będzie dostępna w nadchodzących tygodniach. Warto dodać, że aktualizacja obejmie wszystkie kraje, w których obecny jest Uber. Firma podkreśla, że jest to “pierwszy krok” do zwiększenia komunikacji w produktach korporacji.

Źródło: MacRumors.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *