Jak szybko zmienić nazwę dużej ilości plików w macOS | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Zapewne wiele razy pracując na plikach na swoim Mac’u czy MacBook’u musieliście zmienić nazwy w więcej, niż dwóch plikach. Pojedynczo zajmowało to masę czasu, dlatego wychodzimy Wam naprzeciw. Oto prosta instrukcja na zmianę nazw wielu plików w kilka sekund.

Wiedza kluczem do szybkiej pracy

Cała siła tkwi w naszym poczciwym Finderze, który przez wielu z Was jest często niedoceniany. Znajdziemy w nim wiele funkcji, które ułatwią nasze codzienne korzystanie z komputerów Apple. Dzięki temu nie musimy instalować specjalistycznego oprogramowania.

Jedną z jego funkcji jest zbiorowa zmiana nazw wielu plików w tym samym czasie. Opcja ta pozwala przyspieszyć naszą pracę – już nigdy więcej nie będziemy musieli zmieniać nazw każdego pliku z osobna. Przejdźmy zatem do krótkiej instrukcji.

Szybka zmiana wielu nazw plików

Jeżeli chcemy wyedytować nazwy danych plików w wszelaki sposób, na przykład: dodać do nich numer porządkujący, zastąpić nazwę X nazwą Y lub po prostu dodać tekst do numerycznej nazwy musimy:

  1. Wejść do folderu z wybranymi plikami i zaznaczyć te, w których chcemy dokonać zmiany nazwy;
  2. Z górnego menu Findera “Plik” lub menu kontekstowego (Ctrl+klik) wybieramy opcję “Zmień nazwę X rzeczy”, gdzie “X” to ilość plików, których nazwę chcemy zmienić;
  3. W tym miejscu wyskoczą nam 3 opcje, które wybieramy w zależności od naszych potrzeb: “Zastąp tekst”, “Dodaj tekst”, oraz “Format”. W ostatniej opcji wybieramy czy do nazwy będzie dołączana liczba, data czy spersonalizowany indeks;
  4. Po wprowadzeniu przez nas interesujących zmian klikamy w przycisk “Zapisz zmiany”;
  5. Teraz możemy cieszyć się plikami pogrupowanymi według naszych potrzeb

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *