Tesla Roadster – pogromca hipersamochodów!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Tak, Elon Musk zrobił to po raz kolejny! Po udanym modelu S, jeszcze bardziej ekstrawaganckim X i masowym 3 przyszła pora na prawdziwą rewolucję wśród pojazdów elektrycznych. Wszystko za sprawą nowego modelu – Roadster!

Elon Musk zniszczył konkurencję

Cała historia zaczęła się od Tesli Roadster I, która zapoczątkowała produkcję elektrycznych aut przez Tesla Motors. Obecna generacja wywraca do góry nogami rynek hipersamochodów i nie chodzi tutaj o cenę (chociaż ta do najmniejszych nie należy). Dobre podsumowanie przyspieszenia wykonał znany amerykański YouTuber – MKBHD (właściciel Tesli P).

Mianowicie inżynierowie odpowiedzialni za Teslę Roadster “2 generacji” zbudowali najszybszy pojazd produkowany seryjnie na Ziemi. Wszystko za sprawą przyspieszenia 0-100 km/h, które wynosi 1,9 sekundy. Kolejne wartości również szokują: 160 km/h pojawi się na liczniku już po 4,2 sekundy, a pokonanie dystansu 1/4 mili zajmie nie więcej, niż 8,9 sekundy!

Tesla Roadster – istne arcydzieło

Elon Musk jest tak pewny osiągnięć swojego auta, że już okrzyknął go “najszybszym autem na świecie”. Mówi się, że Roadster zakończy swoje piorunujące przyspieszenie przy 402 km/h, chociaż sam CEO Tesla Motors napisał dzisiaj na swoim Twitterze, że będzie dostępny specjalny tryb! (dodatkowy komentarz pod tweetem, który znajduje się poniżej).

Musk nie podał na swojej konferencji żadnych szczegółowych informacji na temat swojej najszybszej maszyny. Dużo mówiono natomiast o absurdalnym momencie obrotowym, który ma wynieść 7376 lb/ft, co w przeliczeniu na niutonometry daje nam kosmiczny wynik ok. 10 000Nm!

Warto również wspomnieć o tym, że Tesla Roadster zostanie wyposażona w akumulatory o bardzo dużej pojemności, tj. 250 kWh. CEO obiecuje, że w czasie autostradowej jazdy (trzymając się obowiązujących przepisów), kierowca będzie w stanie przejechać ~620 mil, co przekłada się na zasięg rzędu 1000 kilometrów/ładowanie.

Cena czyni cuda – czy aby na pewno?

Tesla Motors, mając na uwadze problemy z realizacją zamówień złożonych na Model 3 (problemy z masową produkcją), bezpiecznie wyznaczyła datę premiery Roadstera na 2020 rok. Dodatkowo CEO firmy poinformował, że nie przeszkadza to w składaniu zamówień. Opcja ta została uruchomiona po konferencji.

Zaznaczmy, że nie będzie to “tania zabawa” jak chociażby przy Modelu 3. Przyszły właściciel musi w pierwszej kolejności wpłacić 50 000 dol. na tzw. slot, czyli miejsce w kolejce po auto. Finalnie przyszły posiadacz Roadstera zapłaci 200 000 dol., co w przeliczeniu na złotówki daje nam 720 000 złotych.

To nie koniec atrakcji. Jeśli zdecydujemy się na kupno na maksa wyposażonej wersji o dźwięcznej nazwie Tesla Roadster Founders Series, z naszego konta bankowego zniknie skromne 250 000 dol., czyli ~900 000 złotych! (za model z limitowanej serii będziemy musieli OD RAZU zapłacić całą kwotę)

Tesla Roadster – zdjęcia

 

Czytaj więcej, Foto: 1

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *