Aparat TrueDepth dał Apple 2,5 roku przewagi nad konkurencją.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jak twierdzi Ming-Chi Kuo, analityk firmy KGI Securities, konkurenci Apple będą potrzebowali około 2,5 roku, by ich dogonić. Chodzi oczywiście o skos technologiczny jaki firma Tima Cook’a uzyskała wprowadzająć TrueDepth.

Analiz ciąg dalszy

Kuo jest niepodważalnym autorytetem, z którym liczą się najwięksi inwestorzy. W swoim ostatnim raporcie przyznał, że androidowa konkurencja będzie potrzebowała około dwóch lat, by dogonić Apple na płaszczyźnie aparatu/kamery. Po prezentacji najnowszych modeli, analityk zmienił zdanie. Przyznał, że zajmie to o wiele więcej czasu, wszak trzeba dopracować tzw. “user experience”.

TrueDepth da Apple solidną przewagę na przestrzeni 2018/2019 roku, co oddali firmę od swoich konkurentów. Sam Ming-Chi Kuo twierdzi, że firma, która reprezentuje, ma pełne zaufanie do giganta z Cupertino pod względem wzrostu sprzedaży iPhone’a w segmencie smartfonów premium (pomimo ograniczonego dostępu modelu X w 2017 roku).

TrueDepth – co to właście jest?

To zaawansowany system kamer, który umożliwia tak dobre działanie Face ID. Posiada również inne funkcje, np. zaawansowane śledzenie twarzy czy konwersję twarzy na Animoji.

Najnowsze plotki sugerują, że trudności przy produkcji TrueDepth mają bezpośredni wpływ na produkcję iPhone’a X. Dzięki temu początkowa dostępność będzie bardzo ograniczona.

Przed największą konkurencją Apple taką jak Samsung, Google czy Huawei stoi spore wyzwanie. Wszak muszą przerobić te same problemy, co amerykański gigant. Muszą się spieszyć, ponieważ Kuo w jednym z wywiadów powiedział, że jeśli TrueDepth okażę się popularny to niewykluczone, że wszystkie nowe smartfony z nadgryzionym jabłkiem będą wyposażone w ów system.

Warto dodać, że “Sammy” zaprezentował już pierwsze urządzenia z takim właśnie systemem, lecz jest on gorszy od tego, które proponuje Apple. Wszystko przez śledzenie 2D (gorsze bezpieczeństwo), w które wyposażony jest m.in. Galaxy S8 i błędy w oprogramowaniu.

 

Źródło: MacRumors.com, foto: MoneyControl.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *