W końcu iPhone jest tani… i bardzo szybki.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Kolejny raz ekipa PhoneBuff (słyną z prowadzenia najbardziej rzetelnych testów szybkości smartfonów) zestawiła ze sobą urządzenia marek, które rywalizują ze sobą od kilkunastu lat. Mowa o iPhone Xr oraz Samsung Galaxy Note 9. Tak, dobrze widzicie – do boju stanął najtańszy z flagowców ze stajni Apple oraz najdroższa słuchawka od Samsunga.

Tani iPhone deklasuje topową słuchawkę Samsunga?

Przyjęło się, że klasyczne testy PhoneBuff (które są w pełni zautomatyzowane) składają się z dwóch rund. Pierwsza z nich polega na otwieraniu wielu aplikacji, jedna po drugiej. Co ważne – wszystkie programy zostały włączane przez zmechanizowane, odpowiednio zaprogramowane ramię robota. Wszystko po to, by wyeliminować błąd ludzki (opóźnienia wynikające z naszej motoryki).

Druga runda to ponowne uruchomienie tych samych aplikacji. Różnica jest taka, że nie odpalamy ich “od nowa” tylko otwieramy je z menu otwartych aplikacji (działają cały czas w tle). Tak, w pierwszej rundzie wszystkie aplikacje zostają uprzednio zamknięte. Trzeba przyznać, że to dość oryginalna forma testowania urządzeń, aczkolwiek bardzo skuteczna.

Starcie w kilku słowach

Całość podzielmy sobie analogicznie do podziału całego testu. W pierwszej rundzie iPhone Xr wykręcił czas na poziomie 1:51:80. Jego konkurent – Samsung Galaxy Note 9 – potrzebował na otworzenie tych samych aplikacji niespełna 15 sekund więcej – 2:05:40. Pokazuje to jak dobrze produkt giganta z Cupertino potrafi zarządzać systemem i wykorzystywać swoje podzespoły.

Druga runda to odwrócenie wyników (nie dosłowne, rzecz jasna) z rundy pierwszej. Mianowicie produkt koreańskiej firmy potrzebował jedynie 0:33:08 na ponowne otwarcie aplikacji, które działały w tle. iPhone zrobił to samo tylko około 13 sekund później – 0:46:52. Tak, mamy więc remis pomiędzy dwoma produktami, ponieważ łączne czasy z dwóch rund wyniosły 2:38:00 dla obu smartfonów. Czy aby na pewno?

Musimy mieć świadomość, że urządzenia totalnie różnią się pod względem zastosowanych komponentów (w tym pamięci RAM). Note 9 to 8 GB pamięci RAM i cena ponad 5000 złotych, iPhone Xr dysponuje skromnymi 3 GB pamięci RAM i ceną 3729 złotych. Pamiętajmy, że jak dobrze skrojony system by nie był, hardware’u nie da się przeskoczyć. I tak oto większa ilość pamięci RAM pozwala na utrzymanie większej ilości aplikacji, które działają sobie spokojnie w tle.

Podsumowanie

Ktoś może się nie zgodzić, ale trzeba to jasno powiedzieć: połączenie dobrze skrojonego systemu oraz odpowiednich komponentów daje… Sami z resztą widzieliście w filmie powyżej do czego zdolne są słabsze (przynajmniej na papierze) podzespoły. Projektanci Apple kolejny raz udowodnili, że nie ma potrzeby gonienia za irracjonalną ilością pamięci RAM czy rdzeni procesora.

A Wy – co myślicie o sposobie testowania urządzeń przez PhoneBuff? Druga sprawa, wybralibyście iPhone’a Xr czy Samsunga Galaxy Note 9? Uzasadnijcie oczywiście swój wybór w komentarzach na naszym fanpage!

 

Źródło: PhoneBuff

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *