Złodzieje ukradli iPhone’y X o łącznej wartości ponad 1 mln złotych!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem wydawania iPhone’a X, w San Francisco miało miejsce bardzo nieprzyjemne zdarzenie. Mianowicie 3 zamaskowanych osobników postanowiło ukraść 300 egzemplarzy modelu X wprost z ciężarówki kuriera UPS.

Złodzieje ukradli iPhone’y X

Kierowca jak zawsze podjechał pod Apple Store w San Francisco, by dostarczyć towar. Nie była to zwyczajna dostawa, ponieważ towarem było 313 iPhone’ów X, które miały być wydane klientom w dniu dzisiejszym. Kierowca wchodząc do Apple Store zamknął dokładnie cały pojazd. Wtedy do akcji wkroczyli bandyci.

Całe zdarzenie widział dozorca, który potwierdził, że rabusie podjechali białym Vanem (Dodge) i włamali się do wozu kuriera UPS. Widział jak złodzieje wynosili zawartość pojazdu. Z ustaleń śledczych wynika, że całość strat wyceniona na ~370 tyś. dolarów, co w przeliczeniu daje nam ponad 1 milion złotych.

Policja na tropie

W swojej wypowiedzi sierżant Paul Weggenmann podkreśla, że jest o jednak z największych kradzieży w jakich brał udział. Sam mówi, że straty są bardzo wysokie, ponieważ sięgają prawie 400 tyś. dolarów. Warto dodać, że jednostkowa cena iPhone’a X to 999 dolarów.

 

Policjant podkreśla, że dostali już spis numerów IMEI skradzionych urządzeń. Ma to ułatwić poszukiwania na internetowych aukcjach czy komisach z elektroniką. Warto dodać, że wszyscy klienci, którzy w dniu dzisiejszym mieli odebrać swoje “iksy” dostali je (CNET powołuje się na osobę związaną z tym Apple Store). Pytanie, co z klientami, którzy w dniu dzisiejszym chcieli nabyć urządzenie w sklepie?

 

Czytaj więcej, Foto: 1

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *