Apple zapłaci 150% więcej za OLED do nowego iPhone’a? W tym roku będzie drogo!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Apple zaakceptowało ofertę firmy TPK Holdings, dotyczącą produkcji technologii 3D Touch w najnowszych wyświetlaczach OLED, które znajdziemy w tegorocznym modelu (iPhone 8). Kwota jaką zaakceptowali to 18-22 USD/smartfon. To aż 150% więcej, niż wartość komponentów wykorzystywanych w obecnych modelach (iPhone 7 i 7 Plus).

Skąd ta cena

Wszystko przez bardziej skomplikowany proces montażu OLED w urządzeniu. Jest to delikatny i wrażliwy materiał, niż obecnie stosowany LCD. W przypadku 3D Touch stosowanym w obecnych modelach (LTPS TFT-LCD), komponenty potrzebne do montażu kosztują 7-9 USD/smartfon.

Ceny te są poniekąd podyktowane przez dwie firmy: TPK Holdings i General Interface Solution (GIS). Jak łatwo zauważyć, postęp technologiczny swoje kosztuje. Miejmy nadzieję, że wspomniane spółki nie zmienią swojej polityki cenowej. Wiązałoby się to nie tylko z pierwotnie wyższą ceną zakupu. Również koszta serwisowania (np. w momencie zbicia szybki) poszybowałyby w górę.

Podsumowanie

Jak czytamy w raporcie, zwiększenie kosztów produkcji jest o 50% większe w przypadku OLED, niż LED. Dzięki temu, wspomniane firmy będą miały swoje “5 minut”. Nie ma co się oszukiwać, że zlecenia od Apple to szansa na trwałe zagarnięcie znacznej części rynku mobilnego.

Dodatkowo, TPK Holdings przeszła już certyfikację. Proces ten czeka każdą firmę, która zamierza współpracować z gigantem z Cupertino. Niestety, zastosowanie nowej technologii (OLED) poskutkuje większymi cenami nowych modeli.

 

Źródło: iClarified.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *