Od dzisiaj pizza w pojemniku Apple!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Od dobrych kilku lat, firma Tima Cook’a jest oskarżana o brak innowacyjności i regres w stosunku do innych producentów. Dzielnie znosili te informacje, ponieważ w finalnym rozrachunku zawsze udaje im się zaskoczyć klienta (poprzez sam produkt lub jego prezentację). Apple nie byłoby sobą, gdyby nie eksperymentowało w dziwnych dziedzinach. I tak oto zaprojektowali i opatentowali opakowanie do transportu pizzy!

Pizza Lovers

Warto zaznaczyć, że nowe pojemniki obowiązują tylko i wyłącznie na terenie kampusów firmy, które znajdują się w Cupertino. Dzięki nim, pracownicy mogą w bezpieczny sposób przenieść swoją ulubioną pizzę do stanowiska pracy, bądź zjeść ją na świeżym powietrzu.

Jeżeli chodzi o konstrukcję opakowania to na pewno nie możemy mu odmówić designu. W notatce patentowej znajdziemy informację o specjalnej budowie, dzięki której pizza będzie „świeża, chrupiąca i ciepła przez dłuższy czas”. Projektanci zadbali również o to, by ciasto nie rozmiękało się.

Wszystko dzięki zastosowaniu odpowiedniego kształtu opakowania. Dodatkowo ważne są specjalnie umieszczone otwory. Odpowiedzialne są za dobrą cyrkulacje powietrza oraz odprowadzanie ciepła, co przekłada się na zachowanie pizzy w odpowiednich ramach jakościowych.

Pizza – podsumowania

Teraz ważna rzecz dla producentów kwadratowych (standardowych) opakowań stosowanych w transporcie naszej ukochanej pizzy. Nie macie się czego bać, ponieważ Apple informuje (w swoim patencie, rzecz jasna), że powyższe opakowanie będą stosowane tylko i wyłącznie na terenie kampusu.

 

 

Warto przypomnieć, że firmie z Cupertino przyznano patent już w 2012 roku. Z omawianym przedmiotem wiąże się jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie. Mianowicie w dniu pogrzebu byłego szefa Apple (Steve Jobs) wszyscy szefowie (pracownicy też) firm cateringowych złożyli podpisy na opakowaniu.

 

Źródło: TheVerge.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *