Apple podobne do ufo – oto Apple Park!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W ostatnich tygodniach mogliśmy zobaczyć zdjęcia z trwających prac nad nową siedzibą Apple. Obecnie, fotograf Duncan Sinfield powrócił z piękną relacją (materiał z drona) postępów w budowie Apple Park. Materiał wideo chwyta za serce, ponieważ Duncam wybrał odpowiednią porę, tj. zachód słońca. Nie da się ukryć, że cały obiekt przypomina statek kosmiczny.

Apple Park nocą

Dzięki relacji Pana Sinfield’a możemy zobaczyć jak ogromnym miejscem będzie nowa siedziba firmy Tima Cook’a. Dobranie odpowiedniej pory dnia sprawiło, że budowla wydaje się kilka razy większa, niż jest w rzeczywistości. Ogrom dobrze widać w momencie, gdy robi się już trochę ciemniej, a światła palą się w większości pomieszczeń Apple Park.

Jak widzimy na zdjęciu powyżej, prace nad samą konstrukcją są już prawie ukończone. Teraz przyszła pora na najlepszych specjalistów od zagospodarowania terenów otaczających nową siedzibę firmy z Cupertino. Jest to nie lada wyczyn, ponieważ wszystko musi być zrobione tak, by fan marki lub potencjalny klient odczuł w sobie efekt “emejzingu”.

Steve Jobs – wizjoner

Portal Wired dostał niedawno ekskluzywne zdjęcia, na których było przedstawione wnętrze Apple Park. Wszystko jest w nim dopieszczone do ostatniego detalu tak jak chciałby tego sam Steve Jobs. Wspomniana siedziba to swego rodzaju hołd oddany zmarłemu założycielowi Apple, przez jej obecnych włodarzy. Jeden z głównych kierowników firmy Foster+Partner (studio projektowe odpowiedzialne za nową siedzibę firmy Tima Cook’a) wspomina rozmowy ze Stevem jako nie lada wyzwanie…

Stefan Behling (Foster+Partner) przytacza tutaj zebrania, które organizował Jobs. Opowiadał o tym, w którym momencie najlepiej ściąć opowiednie drzewa, z których powstaną elementy wykończenia jego nowej siedziby. Bardzo skrupulatnie opowiadał o wyglądzie biur swoich pracowników jak również gabinetów osób wyższych rangą. Z wypowiedzi Stefana można wywnioskować, że zmarły Jobs miał dopracowany każdy centymetr nowe siedzimy.

Podsumowanie

Miejmy nadzieje, że całość zostanie wykończona bez problemów. Nie powinien dziwić fakt, że projekt jest tak szybko i profesjonalnie realizowany. Wszak było to marzenie św. pamięci założyciela Apple, więc nie ma mowy o jakimkolwiek niepowodzeniu.  Zapewne nie tylko ekipa ZbitejSzybki czeka na otwarcie Apple Park. Na pewno będzie to nie lada wydarzenie, które przyćmi wszystkie technologiczne wydarzenia.

Jeżeli macie ochotę zobaczyć cały film, który przygotował Duncan Sinfield to znajdziecie go poniżej:

Źródło: 9to5Mac.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *