Tryb DFU w iPhone – co daje i jak go uruchomić? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Zapewne było już kilka sytuacji, w których Twój telefon łapał zawieszkę na dłuższą chwilę. Zwykle kończyło się to “odmrożeniem” urządzenia, co pozwalało na dalsze korzystanie z niego. Co zrobić, gdy smartfon przestanie reagować na wciskanie guzików lub dotyk, a po podpięciu do komputera nie zostanie wykryty? Z pomocą spieszy tryb DFU, który pozwoli na wgranie oprogramowania od podstaw.

Tryb DFU – krok po kroku

W tej sekcji postaram się Wam przedstawić krok po kroku jak odpalić DFU. Cała procedura nie jest wybitnie trudna, a jedyne co jest Wam potrzebne to odrobina skupienia, by nie pominąć ważnej kwestii. Cała instrukcja składa się z dwóch części: omówienie wprowadzenia telefonu w tryb DFU i odtworzenie systemu na komputerze. Oto jak wejść we wspomniany tryb:

  • Uruchamiamy nasz komputer.

  • Następnie podłączamy nasze urządzenie przy pomocy kabla Lightning do komputera.

  • W tym momencie przyciskamy naraz przycisk Home i Power. Po wciśnięciu przytrzymujemy je przez 10 sekund. Dla osób, które nie wiedzą gdzie znajdują się wspomniane guziki umieszczam zdjęcia poglądowe.

Sposób dla modeli: 4, 4s, 5, 5s i SE.

 

Dla modeli: 6, 6s i 7.

  • Puszczamy przycisk Power. WAŻNE: Nadal przytrzymujemy przycisk Home do momentu, w którym nie wyskoczy nam komunikat o wykryciu iPhone’a przez nasz komputer. W momencie kiedy wszystko przebiegło po naszej myśli, ekran urządzenia powinien być czarny.

 

  • Jeżeli nasze urządzenie zostało wprowadzone w tryb DFU to akceptujemy komunikat, który powinien pojawić się na ekranie komputera.

Postawienie systemu od nowa

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że należy wykonać kopię zapasową urządzenia (jeżeli jest taka możliwość). Informuję o tym, ponieważ stawianie systemu od nowa wiąże się z utratą danych, które były zapisane na urządzeniu.

  • W momencie wykrycia przez komputer naszego smartfona klikamy przycisk Odtwórz iPhone’a.

  • Teraz klikamy opcję Odtwórz i uaktualnij. iTunes wgra od nowa system operacyjny na naszym telefonie. Po raz kolejny przypominam, że dane, które były na telefonie zostaną usunięte. Będziecie mogli je przywrócić o ile wcześniej zrobiliście kopię zapasową.

Podsumowanie

Poradnik ten ma na celu pomóc osobom, które myślą, że “ubiły” swój telefon. Prostym sposobem jesteśmy w stanie przywrócić nasz telefon do żywych. Jeżeli chcemy wyjść z trybu DFU, trzymamy przyciski Home i Power do momentu pojawienia się logo Apple na wyświetlaczu.

One Reply to “Tryb DFU w iPhone – co daje i jak go uruchomić? | PORADNIK”

  1. Natalia pisze:

    Co jeśli przycisk HOME nam nie działa a mamy wyciągnięty tylko na ekran Assistive touch?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *