Apple Music – jak skonfigurować. | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Niedługo miną 3 lata od zaprezentowania światu Apple Music – platformy muzycznej, która miała zdeklasować Spotify, Deezer’a, Tidala i innych konkurentów. Duża część użytkowników sprzętu giganta z Cupertino nadal zadaje nam pytania odnośnie powyższej usługi. To właśnie w tym celu powstał ten wpis.

Słowem wstępu

Apple Music to miejsce, w którym mamy dostęp do 40 milionów utworów, a także wielu artystów (również tych mniej znanych) i stacji radiowych. Program jest na tyle dopracowany, że pozwala na Tworzenie swoich własnych list, w których będą zawarte nasze ulubione piosenki. Do zapoznania się z samą aplikacją kusi fakt, że pierwsze 3 miesiące mamy totalnie za darmo! (później 19,90 zł/miesiąc lub 29,90 zł/pakiet rodzinny, w każdej chwili możemy zrezygnować NIE PONOSZĄC DODATKOWYCH KOSZTÓW).

Warto wspomnieć na jakich urządzeniach i wersjach oprogramowania uruchomimy Apple Music.

  1. Jeśli chodzi o iOS: wersja 8.4 lub nowsza;

  2. Mac: OS X 10.9.5 lub nowsza wersja (przy wykorzystaniu iTunes);

  3. Apple TV;

  4. watchOS;

  5. Windows (przy użyciu iTunes w wersji 12.2.2 lub nowszej)

  6. Android

Apple Music na topie

Firma Tima Cook’a nie mogła być w tyle za konkurencją (np. Spotify) dlatego zaimplementowała możliwość odtwarzania Offline. Wystarczy, że pobierzemy nasze ulubione piosenki lub albumy i zapiszemy je w Apple Music. WAŻNE: Jeśli nie przedłużymy subskrypcji, nie będziemy mieli dostępu do pobranych utworów. To dobra informacja dla wszystkich tych, którzy często przemieszczają się w strefie ze słabym zasięgiem.

Dodatkowo aplikacja giganta z Cupertino nigdy nas nie znudzi, ponieważ codziennie serwowane nam są nowe playlisty. Dołóżmy do tego wschodzące gwiazdy poszczególnych kategorii muzycznych i mamy aplikację idealną. Minusem samej aplikacji może być fakt, że płatności dokonujemy poprzez podpiętą kartę do naszego Apple ID (nie dokupimy zdrapki tak jak w przypadku Spotify). Może do zniechęcić część osób.

Mixer

Jeżeli nie mamy pomysłu na “nowe twarze” Apple Music wychodzi z kolejną propozycją. Mianowicie możemy założyć swój własny profil (dostępne od 19 września 2017 r.) i obserwować naszych znajomych. Możemy w ten sposób być na bieżąco w playliście naszych kumpli. To dobra sprawa, jeśli jesteśmy głodni nowego brzmienia.

Będąc przy listach naszych ulubionych kawałków należy wspomnieć, że możemy je tworzyć na 2 sposoby. Po pierwsze, sami dodajemy utwory, które chcemy mieć w danym miejscu. Drugi sposób to oddanie wszystkiego w “ręce” algorytmu Apple, który sam dobierze nam piosenki z danej kategorii.

Rodzinne słuchowisko

Tak, Apple Music oferuję opcję rodzinnego pakietu (29,90 zł/miesiąc), a wszystko po to, by wszyscy w gospodarstwie domowym mogli cieszyć się muzyką na wyciągnięcie ręki, jednocześnie nie ponosząc olbrzymich kosztów. Do całego przedsięwzięcia wymagana jest Chmura Rodzinna iCloud (do 6 użytkowników) i odpowiedni pakiet Apple Music.

Jeśli dodamy już wszystkich członków do naszej usługi iCloud (tworząc Chmurę Rodzinną), będą oni mieli dostęp do zakupów w iTunes, iBooks i App Store, planu rodzinnego Apple Music i pakietu pamięci w iCloud. Jest to genialna opcja, jeśli zależy nam na oszczędnościach.

 

Foto: 1, 23

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *