Czytelnia – zarządzanie treścią w iUrządzeniach (MacBook, iPhone, iPad)? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Zapewne wiele osób używa oprogramowania firm trzecich do gromadzenia i segregowania internetowych treści “na potem”. Sam do niedawna korzystałem z aplikacji Pocket, w której zapisywałem artykuły do poczytania podczas powrotu z uczelni. Kilka dni temu postanowiłem przesiąść się na rozwiązanie, które natywnie oferowane jest przez Apple.

Czytelnia – o co w tym wszystkim chodzi?

Sam przez długi czas żyłem w niewiedzy, że coś takiego w ogóle istnieje, i co lepsze, jest wbudowane w przeglądarkę (Safari). Dzięki temu nie muszę już zaśmiecać urządzenia, by zgromadzić w jednym miejscu artykuły, które mnie zaciekawiły, ale w danej chwili nie mogę sobie pozwolić na ich doczytanie.

Zdecydowanie wbudowane rozwiązanie jest bardziej przyjazne dla użytkownika. Nie musimy martwić się o to czy dana aplikacja występuje na Mac/iPhone/iPad. Safari znajduje się na każdym urządzeniu, więc problem synchronizacji odpada.

Poradnik dla Mac

Chciałbym w kilku punktach pokazać Wam jak funkcjonuje Czytelnia na naszych iUrządzeniach. Najpierw zajmijmy się instrukcją, która dotyczy komputerów.

 1. Otwieramy Safari (ikona kompasu);

 2. W polu wprowadzania adresu www wybieramy interesującą nas stronę;

 3. Następnie chcąc dodać dany artykuł/stronę do Czytelni najeżdżamy na pole adresu www i klikamy “+”, który znajduje się po lewej stronie wiersza;

 4. Aby wejść do treści zapisanych w Czytelni klikamy ikonkę “dwóch okienek”, która znajduje się po lewej stronie od pola wprowadzania adresu www;

 5. W tym momencie po lewej stronie otwiera się menu, w których zapisane są wszystkie strony/artykuły/aukcje, które dodaliśmy do naszej Czytelni

Poradnik dla iPhone/iPad/iPod

Jak już wcześniej wspomniałem, na naszych mobilnych urządzeniach również mamy dostęp do Czytelni. Poniżej krótka instrukcja, która pokaże Wam jak w szybki sposób dodać wybraną treść do “biblioteczki” jak również otworzyć to, co zostało zapisane na naszym komputerze.

 1. Otwieramy Safari na iPhone/iPad/iPod;

 2. Następnie wchodzimy na interesującą nas stronę;

 3. Chcąc dodać ją do Czytelni klikamy w “kwadracik ze strzałką skierowaną do góry”;

 4. W tym miejscu wybieramy opcję “Do listy Czytelnia”;

 5. Jeżeli chcemy udać się do naszej Czytelni klikamy w aplikacji Safari na ikonkę otwartej książki. Znajduje się ona po prawej stronie od ikony opisanej w punkcie 3;

 6. W tym miejscu mamy dostęp do wszystkich treści zapisanych zarówno na naszym komputerze jak również telefonie czy tablecie. WAŻNE: Dostęp do Czytelni mamy również w trybie Offline (wchodząc pierwszy raz w Czytelnie na urządzeniu z iOS zostajemy zapytani o opcję synchronizacji)

 

Foto: 1

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *