Apple wymuszało na deweloperach przejście na model subskrypcyjny?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Business Insider opublikował informacje, z których jasno wynika, że Apple zorganizowało spotkanie dla deweloperów w kwietniu ubiegłego roku. To właśnie wtedy włodarze firmy mieli namawiać projektantów aplikacji do przejścia z dotychczasowego modelu biznesowego na subskrypcyjny.

Apple wymusiło zmianę formy płatności?

Biznesowe spotkanie miało miejsce w Nowym Jorku, a zaproszonych zostało 30 przedstawicieli firm deweloperskich. Gigant z Cupertino usilnie przekonywał, że dzięki przejściu na model subskrypcyjny, dzięki stałym przychodom w dłuższym czasie zarobią więcej, niż w dotychczasowym modelu biznesowym. Poruszono również takie aspekty jak: pozyskanie nowych klientów, monetyzacja aplikacji, marketing czy stosowanie płatnych reklam w wyszukiwarce.

Można przypuszczać, że spotkanie przebiegło po myśli firmy Tima Cook’a, ponieważ popularność tej formy płatności za aplikacje znacznie wzrosła od kwietnia zeszłego roku. Do tej pory jednak nie wiadomo, którzy deweloperzy brali udział w spotkaniu oraz kto reprezentował Apple. Nie jest również znany właściciel loftu w dzielnicy Tribeca – miejscu, w którym odbyło się “tajemnicze spotkanie”.

Ile zarabiają?

Apple przedstawiło deweloperom projekt, który powstał w 2016 roku i nosi nazwę “Subscription 2.0”. W obecnej chwili App Store posiada blisko 30 tysięcy aplikacji, które oferują model subskrypcji. Warto pamiętać, że pierwszego roku deweloperzy dostają 70% wartości abonamentu. Kolejne lata to zmniejszenie przychodów odo 55%.

 

Źródło: Apple Insider

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *