Apple zamawia panele OLED do iPhone “8” od …. Samsunga

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

6 kwietnia Apple podpisało kontrakt ze swoim największym rywalem, firmą Samsung. Dwuletnie zobowiązanie pomiędzy wyżej wymienionymi firmami dotyczy 92 milionów zakrzywionych wyświetlaczy OLED. Mają one zostać wykorzystane w jubileuszowym iPhone “8”.

Wstęp

Możemy zauważyć, że zapotrzebowanie na nowy telefon od Apple będzie bardzo duże, ponieważ na początku tego tygodnia mogliśmy przeczytać jakoby Samsung miał wyprodukować 70 milionów ekranów. Jak widać, w ciągu kilku dni liczba ta zwiększyła się o ponad 20 milionów egzemplarzy. Informacje te mogliśmy przeczytać w ET News, Chosun Biz i innych Koreańskich mediach. Apple zakłada, że około 30 procent urządzeń w 2017 roku będzie wyposażonych w podwójnie zakrzywiony ekran OLED.

iPhone “8”

Plotki, które możemy przeczytać na portalach branżowych sugerują, że firma z Cupertino chce sprzedawać jubileuszowego iPhone „8” wraz z „podstawowymi” modelami: 7s i 7s Plus, które będą posiadały wyświetlacz LCD. Jeżeli jesteśmy już przy topowym modelu, warto wspomnieć o tym, co już wiadomo na jego temat:

 

  • Obustronnie zakrzywiony ekran OLED
  • TouchID, przednia kamera umieszczona w szklanej obudowie
  • Usunięcie fizycznego Home Button
  • Podwójny obiektyw tylnej kamery
  • Tylna obudowa wykonana ze szkła

Podsumowanie

Tajwańska firma Yuanta Securities Investment Consulting przewiduje, że Apple sprzeda ponad 100 milionów urządzeń w roku 2017, z czego 55 milionów to telefony z panelem OLED (iPhone “8”). Jeśli chodzi o wyświetlacze w nowej technologii to Samsung ma zamiar przekształcić swoją fabrykę LCD, która znajduję się w Azji. Jest to wymóg, by sprostać wymaganiom Apple. Szacuje się, że reorganizacja może pochłonąć aż 10 bilionów koreańskich wonów

Źródło: MacRumors.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *