Tryb Nie przeszkadzać na MacBook/iMac | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Zapewne wielu z Was używa funkcji Nie przeszkadzać w swoich telefonach. Dzięki niej, w określonym czasie możemy zablokować otrzymywanie powiadomień. To dość przydatna funkcja w momencie, kiedy idziemy spać lub wchodzimy na ważną konferencję. Mało z Was pewnie wie, że funkcja ta jest dostępna na macOS.

Nie przeszkadzać – jak włączyć

Omawianą funkcję możemy włączyć na trzy sposoby. Oto one:

  1. Poprzez przytrzymanie przycisku ALT i kliknięcia w pasku Menu skrajnie prawej ikony (kropki z poziomymi paskami). Ważna informacja: wszystkie newsy do naszych aplikacji, wiadomości do iMessage czy Mail będą dostarczane do nas. Nie pojawi się natomiast komunikat (notyfikacja) o danej akcji.
  2. Wejście w Preferencje systemowe->Powiadomienia. Z paska aplikacji po lewej stronie wybieramy Nie przeszkadzać. W tym miejscu możemy włączyć wspomnianą opcją, a także spersonalizować ją według naszych potrzeb.
  3. Poprzez wejście w Centrum Powiadomień. Wejść do niego możemy za pomocą przesunięcia dwóch palców od prawej krawędzi Touch Pad’a w lewą stronę. Druga z opcji dostania się do Centrum Powiadomień jest kliknięcie w prawy górny róg ekranu (wspomniane wyżej kropki z poziomymi paskami). Po wejściu, mamy do wyboru dwie zakładki: Dzisiaj i Powiadomienia. Przechodzimy do pierwszej z nich i przesuwamy wszystko maksymalnie w dół, by wskoczyły nam dwie opcje: Night Shift i Nie Przeszkadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *