Black dot kolejną wtopą Apple w aspekcie bezpieczeństwa

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Ostatnio systemy mobilny nie miał łatwego życia. Pojawiło się kilka przypadków, w których luki w systemie doprowadzić mogły do zablokowania, a nawet uszkodzenia danego sprzętu. Teraz znaleziono kolejny błąd – Black dot.

Słowem wstępu

To nic innego jak kolejny błąd, który przy pomocy specjalnego znaku Unicode, zawiesza aplikacje Wiadomości na iOS. Wszystko przez fakt, iż aplikacja nie jest w stanie przetworzyć wspomnianego znaku.

Jeśli dostaliście wiadomość z czarną kropką, pod żadnym pozorem jej nie otwierajcie. Poniżej znajdziecie sposoby bezpiecznego “ominięcia” złośliwego komunikatu.

Black dot popsuje Ci urządzenie

Jest on bezpośrednio związany kodem Unicode, który wyświetla przy okazji czarną kropkę (nie chodzi tylko o nią), który „wyrzuca” aplikacje wiadomości. Obecny jest w iOS 11.3 jak również wersji beta iOS 11.4. Za każdym razem kiedy wyświetlimy wspomnianą wiadomość, aplikacja zawiesi się.

Obecnie Apple nie usunęło (poprzez szybką aktualizacje) omawianego problemu. Jest jednak kilka możliwości, dzięki którym nie będziemy mieli problemów z wieszaniem się urządzenia. Możemy na przykład usunąć trefną wiadomość z innego urządzenia (na przykład z komputera Mac). Kolejną opcją jest zamknięcie aplikacji i użycie 3D Touch (na ikonie aplikacji Wiadomości) do utworzenia nowej wiadomości, by następnie skasować z listy wiadomość zawierającą błąd.

 

Źródło: EverythingApplePro

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *