Okrągły Apple Watch na horyzoncie?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wygląd zegarka amerykańskiego giganta zmienił się nieznacznie na przestrzeni kilku lat. Ogólna bryła została zachowana, dlatego wiele osób zaczęło narzekać na wygląd podczas premiery Apple Watch Series 3. Kilka dni temu pojawiły się ciekawe przecieki związane z patentem Apple.

Okrągły Apple Watch jak zegarki z androidem

Wynika z nich, że Apple pracuje nad zegarkiem, którego tarcza była by okrągła, a nie jak do tej pory – kwadratowa. Opisuje on bowiem obejście szeroko znanego problemu, który dotyczy budowy zaawansowanych, zakrzywionych wyświetlaczy. Z tego powodu większość mobilnych urządzeń wyposażona jest w kwadratowe lub prostokątne ekrany. Nie są to oczywiście ciekawe rzeczy, jednak dają pogląd na zupełnie nowe podejście przy projektowaniu i wytwarzaniu wyżej wymienionych elementów.

Wczytując się coraz bardziej dochodzimy do miejsca, w których projektanci Apple opisują metody, za pomocą których chcą osiągnąć postawione przez siebie cele. Głowie chodzi o inne zagęszczenie pikseli na bardzo małej powierzchni.

Więcej o samym patencie

Warto podkreślić, że omawiane rozwiązanie będzie bardzo uniwersalne (coś na wzór platform samochodowych). Dzięki temu gotowe rozwiązanie będzie mogło być wykorzystane nie tylko w zegarkach czy opaskach. Z powodzeniem zaimplementujemy je do „inteligentnych wisiorków”, które będą wyposażone w mikrofon czy wyświetlacz.

Warto wiedzieć, że nie jest to nowy pomysł, wszak wniosek patentowy „Urządzenie elektroniczne z wyświetlaczem o zakrzywionych krawędziach” po raz pierwszy został złożony w styczniu 2016 roku (przyznany w ostatni wtorek). Było to więc około 8 miesięcy po prezentacji pierwszego Apple Watch’a.

Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie pomysły firmy Tima Cook’a są wcielane w życie. Nie można wiec przewidzieć kiedy (i czy w ogóle) okrągły zegarek zostanie zaprezentowany. Mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć „nowy” design w wykonaniu Apple.

 

Źródło: iDropNews

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *