Co nowego pokaże Apple podczas wrześniowej konferencji?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Przyszedł czas, by podsumować sprzęty, które zostaną zaprezentowane na zbliżającej się konferencji Apple. Tegoroczna nazwa wydarzenia to “Let’s meet at our place”. Wszystko odbędzie się już 12 września o godzinie 19:00 czasu polskiego w auli Steve’a Jobsa, która znajduje się na terenie nowego kampusu giganta z Cupertino.

iPhone król

Niby wszystko było już wiadome odnośnie nadchodzących modeli smartfonów z nadgryzionym jabłkiem. Wszystko zmieniło się za sprawą publikacji jednego z redaktorów portalu 9To5Mac.com. Seth Weintraub poinformował w swoim dzisiejszym wpisie, że wszedł w posiadanie nowych informacji na temat iPhone’a 7s, 7s Plus i 8.

Podczas rozmów dziennikarza z producentami akcesoriów przeznaczonych do sprzętu mobilnego, kilku z nich zdradziło, że dostali cynk od pracowników firm, które współpracują z Apple.

Ponoć widziano opakowania do najnowszych telefonów i nomenklatura ma rzekomo pominąć 7s i 7s Plus. Prognozowane nazwy nadchodzących urządzeń to: iPhone 8, 8 Plus i Edition.

Poniekąd informacje o zmianie nazewnictwa pokrywałyby się z tym, czego do tej pory dowiedzieliśmy się. nowych urządzeniach. Modele z “s” lub 8/8 Plus miałyby kontynuować obecną linię flagowych urządzeń, a Edition byłby opisywanym wcześniej iPhonem 8. Nazwa ta jest nam dobrze znana – Apple Watch Edition, mówi Wam to coś? 🙂

Oprócz telefonów zobaczymy…

… 2 nowe sprzęty. Pierwszym z nich będzie długo wyczekiwany (w szczególności przez sportowców) Apple Watch Series 3. Czym tegoroczny model będzie wyróżniał się na tle konkurentów? Możliwy jest nowy wygląd urządzenia, a cechą dominującą ma być obsługa LTE. Umożliwi to korzystanie z zegarka bez konieczności parowania do z naszym iPhonem. Dodatkowo poprawie ulegnie czas pracy baterii.

Drugim z produktów będzie nowa wersja Apple TV. Obecny model na rynku znajduje się już kilka lat, a trzeba przyznać, że postęp w dziedzinie telewizorów i internetowej telewizji miał duży progres w ostatnich 2-3 latach.

Nowy model to wsparcie dla 4K i HDR jak również filmy 4K w iTunes. Oczywistym jest fakt, że urządzenie będzie szybsze od obecnego modelu. Możliwa jest delikatna zmiana designu.

Pamiętajmy o oprogramowaniu

Jak co roku również i tym razem zostaną zaprezentowane nowe wersje oprogramowania. I tak na iPhoney i iPady pojawi się iOS11, który w szczególności zrewolucjonizuje korzystanie z tego drugiego sprzętu.

Zegarki dostaną nowe życie w postaci watchOS 4. Lepsza integracja z muzyką, dodatkowe dyscypliny sportu to tylko część nowości czekających na użytkowników.

Programiści Apple nie mogliby zapomnieć o użytkownikach komputerów stacjonarnych i przenośnych. To właśnie na nie trafi najnowsza wersje macOS 10.13 High Sierra. Dla wielu sam nazwa jest bardzo kontrowersyjna.

My zaś czekamy na nowy format plików, który usprawni pracę naszych maszyn. Na koniec posiadacze Apple TV dostaną nową wersję oprogramowania – tvOS 11.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *