iPhone 7 Plus czy Samsung Galaxy Note 8? Jak myślicie, który okazał się szybszy?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W internecie pojawiły się już pierwsze filmiki ukazujące walkę pomiędzy Galaxy Note 8, a iPhone 7 Plus. Aż chciałoby się powiedzieć, że to trochę nierówna walka, wszak tegoroczny flagowiec giganta z Cupertino swoją premierę będzie miał za 9 dni. Mimo wszystko, sprawdźmy kto wygrał pojedynek.

Najwyższa liga

Oba urządzenia to najwyższa półka jeśli chodzi o jakość spasowania poszczególnych elementów, komponenty “w środku” jak również oprogramowanie. Jeden jak i drugi to przedstawiciele smartfonów z dużymi ekranami. Ten pierwszy, z racji posiadania rysika, skierowany jest do węższego grona odbiorców, którym zależy na sprawnej kontroli nad swoim biznesem.

Drugi zaś to model, który może pochwalić się bardzo dobrym aparatem fotograficznym. Ostatnie poprawki wyciskają ósme poty z trybu portretowego. Zdjęcia możemy zobaczyć na oficjalnym profilu Apple na Instagramie – robią niesamowite wrażenie.

Opis rywali

Szczegóły odnośnie podzespołów znajdziecie na zdjęciu poniżej. Warto dodać, że Galaxy Note 8 działa pod kontrolą androida w wersji 7.1, więc nie jest to najnowsza wersja – 8.0 Oreo. 7 Plus na pokładzie posiada iOS 10.3.3. Zapewne jego szybkość ulegnie poprawie na oficjalnej wersji iOS 11.

Patrząc na powyższe dane można by od razu założyć, że 1 miejsce zdobędzie koreański zawodnik. Niby tak, ale pamiętajmy, że hardware to nie wszystko. Amerykański konkurent ma system “szyty na miarę”, dzięki czemu nie potrzebuje dużej ilości pamięci RAM czy mocnego procesora, by płynnie i dynamicznie funkcjonować.

Czas porównania

Telefony były porównywane pod względem szybkości otwierania aplikacji. Tutaj prym wiódł iPhone, dosłownie w jednej czy dwóch lepszy okazał się Galaxy Note 8. Później sprawdzono z jaką prędkością otwierają się aplikacje w pamięci podręcznej. Tutaj również swoją przewagę podtrzymał amerykański sprzęt.

Następnie sprawdzono jak szybko urządzenia się włączą (zgaszoną sprzęty po otworzeniu wszystkich aplikacji). Tutaj walka była wyrównana, wygrało Apple, lecz na niekorzyść Samsunga działał fakt istnienia nakładki operatora Tmobile, co spowolniło cały proces.

Skanowanie, cyferki

Po ponownym uruchomieniu prowadzący nagranie był zszokowany tym jak przyspieszył Galaxy Note 8. Dało się zauważyć, że otwierał takie aplikacje jak Snapchat, Instagram czy Minecraft szybciej, niż konkurent. Jeśli chodzi o skaner linii papilarnych – królował koreańczyk. Wszystko dzięki braku animacji odblokowywania ekranu.

Czym byłoby porównanie, gdyby nie wziąć pod uwagę benchmarków. W tym porównaniu Note 8 zdeklasował swojego rywala. 173 tyś. punktów vs ~134 tyś. punktów to istny nokaut. Pytanie tylko czemu nie przekłada się to na realną szybkość urządzenia?

 

 

Źródło: EverythingApplePro, foto: EverythingApplePro

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *