Essential Phone nadchodzi! Samsung ma się czego bać!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W świecie wielkiego biznesu bywa tak, że drogi najważniejszych osób odpowiedzialnych za dany produkt często się rozchodzą. Nie inaczej było tym razem. Andy Rubin, twórca najpopularniejszego systemu – Google Android – stworzył swój własny smartfon. Jedno trzeba przyznać: miażdży konkurencję!

Zacznijmy od początku

Essential’a możemy nabyć na stronie essential.com, a cena mieści się w przedziale 699 dol. – 749 dol. To dość dużo jak za urządzenie od firmy, która dopiero wchodzi w świat mobilnej technologii, będąc w posiadaniu wykwalifikowanego personelu. Przejdźmy zatem do szczegółów urządzenia.

Smartfon wyróżnia się tytanową obudową, która została wykończona szkłem na tylnym panelu. Z przodu znajdziemy ekran o przekątnej 5,71″ o rozdzielczości 2560 x 1312 QHD. Serce to dobrze wszystkim znany Snapdragon 835, Kryo 280 Octa-core, tj. 4 x 2,45GHz i 4 x 1,9GHz. Grafika natomiast to Adreno 540, o taktowaniu 710MHz (64bit). Wisienkę na torcie stanowi 4GB pamięci RAM i 128GB (UFS 2.1) pamięci masowej.

To, co wyróżnia

Jeszcze raz podkreślę, że na ogromny plus zasługuje tutaj wykonanie urządzenia. Tytanowa obudowa – o ile się nie mylę – nie została jeszcze zastosowana w żadnym smartfonie. Dzięki temu jest dużo bardziej odporny na upadki. Dodatkowo projektanci zadbali o możliwość nagrywania w 360 stopniach (!). Wszystko dzięki możliwości stosowania modułów, przypinanych do tyłu.

Warto dodać, że kamerę można nabyć wraz z Essential Phone lub osobno. Jest to najmniejsze tego typu urządzenia obecnie dostępne na rynku. Producent zapewnia, że z miesiąca na miesiąc będzie przybywać nowych “dokładek”, które będą rozszerzały kompetencje ich produktu.

Lampka goryczy

Informacja dodająca skrzydeł opisywanemu produktowi to zapewnienia włodarzy firmy o dwuletniej aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania jak również trzyletniej aktualizacji zabezpieczeń. To dobra informacja, ponieważ kupując urządzenie za prawie 800 dol. chcemy być pewni, że producent nie zapomni o nim zaraz po premierze.

Niestety, mimo rewelacji nie obyło się bez wtop. Pierwsza z nich to dystrybucja. Na razie Essential Phone będzie dostępny wyłącznie na amerykańskim rynku. Nie wiadomo nic na temat możliwości zamówienia w Unii Europejskiej.

Kolejna sprawa to opóźnienia dotyczące wysyłki. Oby ekipa poradziła sobie z przeciwnościami losu i szybko udostępniła go w USA jak również UE.

Galeria – Essential Phone

 

Źródło: Unbox TheraphyMarques Brownlee, foto: essential.comMarques Brownlee

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *