Coldgate – nowa afera związana z iPhone X!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

iPhone X nadal boryka się z problemami wieku dziecięcego. Tym razem chodzi o problemy z oprogramowaniem, przez które urządzenie zaczyna się przycinać i zawieszać w określonej temperaturze.

Coldgate atakuje!

Część użytkowników zgłaszała problemy, jakoby ich “iksy” miałby problemy z działaniem przy niskich temperaturach. Bardzo spodobało mi się podejście Apple. Mianowicie włodarze firmy sami przyznali, że zlokalizowali źródło problemu. Wyświetlacz miał problemy z reagowaniem na dotyk przy drastycznej zmianie temperatury. Firma obiecała, że usterka ta zostanie usunięta w nadchodzącej aktualizacji systemu.

Gigant z Cupertino zapewnia, że jego urządzenia będą dobrze pracowały w temperaturze od 0 do +35 stopni Celsjusza. Wychodzi na to, że Coldgate miała miejsce w smartfonach, które były użytkowane w temperaturze bliskiej 0 (jednak nadal w zalecanej).

Garść informacji

Jak informuje gigant z Cupertino, model X może przez najbliższy czas nie reagować na polecenia wydawane przez swojego właściciela, jeśli temperatura zostanie bardzo szybko zmieniona. Pracownicy pragną jednak uspokoić wszystkich posiadaczy “iksa” – parametry wyświetlacza mają powrócić do normy po kilku sekundach.

Warto jednak podkreślić, że urządzenie za prawie 6 tysięcy złotych (w najwyższej wersji wyposażenia) nie powinien się tak zachowywać. Apple dobitnie podkreśla, że wyda stosowną łatkę w najbliższej aktualizacji. Można więc przypuszczać, że nie będzie to “sprzętowy” problem.

Aktualizacji Coldgate – kiedy zostanie wydana?

9 listopada Apple wydało aktualizację oprogramowania iOS 11.1.1, w której zawarte zostały poprawki krytycznych błędów, tj. poprawa oprogramowania odpowiedzialnego za autokorektę i Hey Siri. Wspomnijmy o tym, że iOS 11.2 znajduje się nadal w wersji beta, a finalnie powinien spłynąć na nasze iPhone’y i iPad’y przed końcem roku.

Gigant z Cupertino nie sprecyzował jednak, kiedy dokładnie zostanie wydana aktualizacja oprogramowania, która wyeliminuje problemy związane z Coldgate. Miejmy nadzieję, że będzie to lada dzień.

Chciałbym jeszcze powiedzieć o tym, że problemy nie występują tylko i wyłącznie w danym kraju. Mianowicie wczoraj jedna osoba z naszej ekipy miała podobne problemy podczas nagłej zmiany temperatury, w której był używany model X.

 

Czytaj więcej

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *