Dzisiaj postanowiliśmy porozmawiać o tym czy warto jest przesiąść się z macOS High Sierra na Mojave. Porównanie działania obu systemów przeprowadził Youtuber iSuperTech. Testu dokonano na MacBook Pro Retina (15″, 2013).
Który macOS lepszy?
Jak zapewne dobrze wiecie nowy system to często problemy “wieku dziecięcego”, które nie zawsze zostaną usunięte w betach. Fajnie, że ktoś postanowił porównać dwie wersje systemu komputerowego od Apple. W końcu od zawsze mówi się, że nowy system to “samo dobro” dla użytkownika. Pytanie tylko czy tym razem również tak jest?
W dalszej części tekstu znajdziecie najważniejsze informacje, które różnicują oba systemy. Już teraz przypominamy, byście dali znać w komentarzach czy korzystacie z macOS Mojave, a jeśli tak to jakie są Wasze wrażenia z użytkowania!
Który szybciej się włączy?
Na wstępie warto zaznaczyć, że oba systemy były odpalone na tym samym komputerze. Pierwsze porównanie szybkości działania macOS High Sierra oraz macOS Mojave polegało na włączeniu komputera “od zera”. Na filmie widać, że początkowo Mojave buduje sporą przewagę, jednak końcowy wynik jest lepszy niespełna o 1 sekundę.
To wartość, której za nic w świecie nie będziemy w stanie zauważyć podczas normalnego użytkowania. Można więc uznać, że jedna jak i druga wersja systemu pozwalają uruchomić naszego Mac’a w takim samym czasie.
Wszystko naraz
Kolejny i ostatni zarazem etap testu, który przeprowadził iSuperTech to pomiar czasu, w którym zostaną otworzone wszystkie aplikacje znajdujące się na danym komputerze. Według nas jest to mało miarodajne – kto z nas otwiera wszystkie aplikacje w tym samym momencie. Mimo wszystko daje to pewien obraz na wielozadaniowe działanie urządzenia pod kontrolą danej wersji systemu.
Na samym początku urządzenia idą łeb w łeb, jednak po chwili (okolice 15 sekundy testu) MacBook z macOS Mojave drastycznie przyspiesza. Efekt tego jest taki, że końcowy czas różni się o ponad 30 sekund na korzyść urządzenia z Mojave na pokładzie.
Podsumowanie
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, druga część testu nie jest zbyt miarodajna, jednak daje pewien obraz na to jak Mojave radzi sobie z dużym obciążeniem. Szkoda, że nie wykonano pomiaru Geekbench, który mógłby zobrazować jak to samo urządzenie pracuje pod kontrolą dwóch różnych systemów operacyjnych. I tak, polecamy Wam zaktualizowanie swoich komputerów do najnowszej wersji macOS.
Nowe aktualizacje to nie tylko nowe “ficzery”. To również masa systemowych łatek jak również aktualizacja elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo naszych danych. Pamiętajcie, że w dzisiejszych czasach jest to niesłychanie ważne, wszak “hakerzy” dysponują coraz bardziej zaawansowanymi narzędziami, które ułatwiają im kradzież naszych danych.
A Wy – z jakiej wersji macOS korzystacie? Zawsze aktualizujecie swoje systemu do możliwie najnowszej wersji od razu czy najpierw czekacie na recenzje innych? Konicznie dajcie znać w komentarzach na naszym FB!