Jak utworzyć konto Apple ID? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Musicie zdać sobie sprawę z faktu, iż Apple ID to konto, które otwiera bramy do wielu usług oferowanych przez Apple. Dla przykładu posiadając wspomniane konto jesteśmy w stanie dokonać zakupu w App Store, Apple Music, pisać przy użyciu iMessage lub rozmawiać przez FaceTime. Jak więc stworzyć swoje własne, unikalne Apple ID?

Słowem wstępu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy pełny dostęp do wszystkich usług oferowanych przez giganta z Cupertino możliwy jest tylko wtedy, gdy jesteśmy w posiadaniu konta Apple ID. Jeśli nie jesteś pewien czy takowe konto posiadasz, oto najprostszy sposób, by to sprawdzić (możesz to też sprawdzić chociażby na iPhonie):

 1. Wchodzisz na stronę Apple i wybierasz opcję Nie pamiętam Apple ID lub hasła
 2. Kiedy pojawi się okno wprowadzenia identyfikatora Apple ID, wybierz opcję Nie pamiętasz swojego Apple ID
 3. W tym miejscu wprowadzasz swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail. Jeśli adres będzie niepoprawny, spróbuj ponownie. Jeśli kilka Twoich e-maili nie będzie pasowało odpowiedź jest prosta – konta Apple ID nie posiadasz

Przejdźmy zatem do najważniejszego, czyli: w jaki sposób jesteśmy w stanie utworzyć spersonalizowane konto Apple ID? Poniżej kilka dróg, dzięki którym będziemy w stanie korzystać ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez firmę Tima Cook’a.

Apple ID – gdzie można utworzyć?

O tyle dobrze, że konto Apple ID jesteśmy w stanie utworzyć na kilka sposobów. Najczęstszym jest zapewne ten, który towarzyszy konfigurowaniu nowego urządzenia. Jeśli robimy to na przykład na nowym iPhonie, jest to przeważnie 5-6 krok podczas konfigurowania urządzenia. Jak to rozpoznać zapytacie? Otóż wyskakuje nam specjalne okienko, w którym urządzenie pyta nas o zalogowanie się do Apple ID. Mamy również możliwość utworzenia nowego konta. Klikając Nie pamiętasz hasła lub nie masz Apple ID przeniesiemy się do nowego menu, które przeprowadzi nas przez proces konfiguracji.

Kolejna, bardziej uniwersalna droga to przejście do odpowiedniej strony WWW, która umożliwi nam stworzenie nowego konta Apple ID. Będąc na niej zjeżdżamy delikatnie w dół i wybieramy Utwórz Apple ID.

W tym miejscu musimy uzupełnić wszystkie dane, które dotyczą naszej osoby. Mowa tutaj m.in. o imieniu i nazwisku, adresie e-mail, dacie urodzenia czy pytaniach pomocniczych.

Przez iTunes też się da!

Apple jest tak wspaniałomyślne, że daje nam – użytkownikom – kilka opcji osiągnięcia danej “rzeczy” przy użyciu swoich produktów. I tak, omawiane Apple ID można utworzyć przy pomocy iTunes. A więc do dzieła!

 1. Otwórz iTunes. Sprawdź czy posiadasz najnowszą wersję (wejdź do App Store i sprawdź czy masz dostępne jakieś aktualizacje)
 2. Z górnego paska menu wybierz opcję Konto. Następnie z menu, które nam się pojawi kliknij w Zaloguj się
 3. W tym miejscu zapoznaj się z warunkami i zasadami oraz z polityką prywatności Apple. Zaakceptuj je
 4. Teraz wypełniamy wszystkie dane, które są potrzebne do utworzenia Apple ID
 5. Możesz (ale nie musisz) dodać swoją kartę debetową lub kredytową. Spokojnie, pieniądze zostaną pobrane dopiero w momencie, w którym kupisz coś w iTunes czy App Store. Tak, masz również czas na zwrot aplikacji i swoich pieniędzy
 6. W tym momencie czekasz na e-mail od Apple, który przyjdzie na adres podany w formularz, który wypełniałeś w punkcie 4. W mailu dostaniesz konkretne instrukcje dotyczące dalszego procesu weryfikacji konta

Zarządzaj swoim Apple ID

To nie jest tak, że jak raz coś sobie skonfigurujemy to nie możemy w to już ingerować. Konto Apple ID jest używane na wszystkich urządzeniach i usługach, z których korzystamy. Pamiętajmy więc o dbanie informacji, które są w nim zawarte.

Aby dokonać jakichkolwiek zmian musimy zalogować się na stronie Apple. To właśnie tu zrobimy takie rzeczy jak:

 1. Zmiana hasła do konta
 2. Uaktualnienie adres e-mail, który podpięty jest pod Apple ID. Tak, adres podany pierwotnie podczas tworzenia konta nie musi być naszym docelowym adresem e-mail
 3. Zarządzanie informacjami, które dotyczą płatności. Zmienisz tu chociażby dane płatnika oraz formę płatności
 4. Dodawanie wielu adresów e-mail. Wszystko po to, by ułatwić innym osobom kontakt z nami, na przykład FaceTime czy iMessage.
 5. Zmiana zweryfikowanego numeru telefonu
 6. Przegląd urządzeń, na których jesteśmy zalogowani

Podsumowanie

Jak widzisz, utworzenie Apple ID niesie za sobą wiele dobrego. Dzięki niej będziesz w stanie subskrybować Apple Music, zakupić swoją ulubioną aplikację w App Store czy film w iTunes. Bez niego korzystanie z urządzeń produkowanych przez Apple nie ma – według nas – większego sensu.

A Wy – posiadacie swoje Apple ID czy dalej żyjecie w niewiedzy? Dajcie znać w komentarzach!


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

4 Replies to “Jak utworzyć konto Apple ID? | PORADNIK”

 1. Sakakibara pisze:

  A co mam zrobic gdy nie znam hasla do apple id obecnego na telefonie ktory mam ( numer zweryfikowany jest nie do uzytku) a gdy probuje swoj wyszukac to jest napisane ze nie jest obslugiwany?🤦‍♀️ Stworzyc nowego tez nie moge poniewaz potrzebne jest haslo obecnego💁‍♀️

  1. zbitaszybka pisze:

   zapraszamy http://www.zbita.pl/mapa

 2. Adam pisze:

  Dlaczego nie można utworzyć Apple ID z @mac.com i @iCloud.com?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *