Jak dostosować Widgety w iOS | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Jedną z ciekawszych rzeczy w iOS 10 było bez wątpienia przeprogramowanie sekcji Widgety. Obecnie są one dużo bardziej rozbudowane. Użytkownik ma w końcu wrażenie, że korzysta z dopracowanej i przemyślanej funkcji.

Widgety – wprowadzenie

Obecnie mamy możliwość przejścia do wyżej wymienionego menu na zablokowanym ekranie. Dzięki temu jesteśmy w stanie oszczędzić czas, który jest tak cenny w dzisiejszych czasach. Dla przykładu: aby przejść do Pogody lub Zdjęć wystarczy, że podniesiemy telefon do góry (w tym momencie wyświetlacz sam się podświetla), następne przesuwamy palcem z lewej do prawej strony ekranu. W tym momencie naszym oczom ukazują się pożądane funkcje.

Musimy pamiętać o jednej rzeczy. Mianowicie funkcje przedstawione na zdjęciu powyżej to nie wszystko, co możemy umieścić w tym miejscu. Lista aplikacji współpracujących z opcją Widgety jest bardzo dużo (warto dodać, że nie wszystkie programy wspierają omawianą funkcję). Aby wejść w ich edycję przechodzimy do sekcji Widgety, następnie zjeżdżamy na sam dół i klikamy w kółko z napisem Edycja. To właśnie w tym miejscu mamy wszystkie aplikacje.

Dodatkowe opcje

Opisaliśmy jak przejść do funkcji kiedy ekran jest zablokowany. To nie jedyna opcja. Widgety są dostępne również po odblokowaniu telefonu. Oto dwie drogi dotarcia do nich:

  • Znajdujemy się na ekranie głównym naszego urządzenia. Następnie ściągamy belkę powiadomień (przeciągamy palcem od góry do dołu ekranu). Kiedy jesteśmy w sekcji Powiadomienia przesuwamy palcem od lewej krawędzi wyświetlacza do prawej. Znajdujemy się w miejscu docelowym.

 

  • Przejdźmy teraz do drugiej opcji. Kiedy jesteśmy na ekranie głównym, przeciągamy palcem od lewej do prawej strony. Tym oto sposobem znajdziemy się w sekcji Widgety.

Podsumowanie

Jak widzimy, Apple dopracowało wspomnianą funkcję. Użytkownikom dało to tyle, że w końcu mogą w pełni korzystać z tej jakże przydatnej funkcji. Warto dodać, że niektóre z aplikacji mają dodatkową opcje. Mowa tutaj o możliwości rozwinięcia, dzięki czemu mamy bardziej szczegółowe informacje, bez uruchamiania programu. Poniżej przykład na Pogodzie:

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania – czekamy na Wasze komentarze! Pamiętajcie, by odwiedzić nasz profil FB i Instagram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *