Apple zamierza rozszerzyć płatności Apple Pay

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Apple Pay jest bardzo ważne dla firmy z Cupertino. Z tego powodu, w rozmowie ze swoimi partnerami biznesowymi, Apple jasno mówi o nowej funkcji systemu płatności. Mowa tutaj o transakcjach person-to-person (pomiędzy ludźmi). Byłaby to świetna konkurencja dla takich firm jak Square Cash czy Venmo. Firma wspomina również o płatnościach pomiędzy przyjaciółmi, ale pozostają one niesprecyzowane (odnośnie ich premiery).

Więcej możliwości

Jak donosi portal Recode, firma Tima Cook’a odbyła rozmowy z Visa (firma od kart płatniczych etc.) odnośnie stworzenia debetowych, wirtualnych kart. Dzięki temu użytkownicy wspomnianego wyżej systemu płatności, mogliby bez zbędnego czekania zarządzać środkami z transferu peer-to-peer. Byłaby to super opcja, ponieważ całkowicie wyeliminowałaby czekanie na zaksięgowanie się pieniędzy.

Wracając jeszcze do samych kart płatniczych. Sklepy online czy detaliczne – to właśnie w nich (miejmy nadzieję) będziemy robić zakupy przy pomocy wirtualnej karty debetowej. Prawdopodobnie możliwość jej użycia ograniczy się do placówek wspierających Apple Pay.

Szczegóły

Oczywistym jest, że wspomniany system płatności (peer-to-peer) byłby dostępny tylko i wyłącznie dla użytkowników firmy z Cupertino. Wynika to z tego, że nowa forma transakcji byłaby integralną częścią istniejącego oprogramowania. iMessage i Siri wspierają usługi firm trzecich (płatności). Możemy więc przypuszczać, że debetowa karta od Apple byłaby dostępna w wyżej wymienionych aplikacjach.

Apple nie będzie pobierało opłat od końcowych użytkowników w procesie wysyłania pieniędzy. Więc w jaki sposób  będzie zarabiać na transakcjach? Jedną z opcji jest pobieranie opłat od kupców w momencie użycia debetowej karty przedpłaconej. Dość ciekawe posunięcie…

Jeśli chodzi o datę prezentacji, w artykule Recode nie znajdziemy żadnej precyzyjnej informacji, prócz: “pod koniec tego roku”. Możliwy scenariusz to implementacja nowych rozwiązań w iOS 11, co wiązałoby się z prezentacją już na czerwcowym WWDC (Worldwide Developers Conference). 

Nie po raz pierwszy

Płatności pomiędzy znajomymi to temat, którym Apple interesował się już wcześniej (2014 rok). Jak donosił The Wall Street Journal, omawiana technologia miała być wprowadzona w ubiegłym roku. Niestety, nic z tego nie wyszło. Być może technologia nie była dostatecznie rozwinięta, by sprostać oczekiwaniom wspomnianej firmy.

Podsumowanie

Jest to jedna z ciekawszych informacji ostatnich tygodni. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na WWDC i liczyć na to, że Apple wspomni o nowościach dot. Apple Pay. Sam proces transferu pomiędzy znajomymi to ambitny pomysł. Gdyby wirtualna karta debetowa faktycznie została wprowadzona, użytkownicy nie musieliby podpinać swoich prywatnych kart, by móc np. robić zakupy w App Store.

Źródło: 9to5mac.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *