Dotykowa klawiatura już niedługo w MacBook Pro?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Firmie Tima Cook’a został przyznany patent, który pokazuje zastosowanie panelu LCD lub OLED w zupełnie nowym środowisku. Miałaby ona pełnić funkcję dynamicznej klawiatury, która mogłaby być zastosowana w MacBook’u Pro lub być uzupełnieniem iPad’a Pro.

Dotykowa klawiatura coraz bliżej?

Patent pod numerem 9,904,502 o nazwie “Dual display equipment with enhanced visibility and suppressed reflections”, został opublikowany w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych w tym tygodniu. W jego opisie możemy znaleźć informacje jakoby sprzęt był wyposażony w dwa wyświetlacze: pierwszy pełniący funkcję tradycyjnego ekranu i drugi będący dynamiczną klawiaturą.

Ów zapis prezentuje dwa przypadki wykorzystania dwóch wyświetlaczy. Pierwszy z nich to specjalny dock, w którego wsadzałoby się drugi ekran. Po włożeniu stawałby się sprzętem podobnym do Lenovo Yoga. Po wyjęciu, ekran pełniłby rolę tabletu. Druga opcja to wkomponowania na stałe wyświetlacza OLED w miejsce fizycznej klawiatury. Oczywiście dostosowywałaby się ona do aplikacje, z której korzystalibyśmy w danej chwili.

Pamiętajmy, że klawiatura może przyjmować różne formy. Jeżeli będziemy mieli ochotę, możemy zmienić ja w duży wyświetlacz lub powierzchnię do szkicowania – coś na wzór tabletów graficznych firmy Wacom.

Ciągle pracują

Należy pamiętać, że nie jest to jedyny patent Apple, który opisuje zastosowanie “cyfrowej” klawiatury w miejsce tradycyjnej. W maju zeszłego roku gigant z Cupertino złożył wniosek o patent, który miał zawierać szczegóły zastosowania podwójnego wyświetlacza.

Różnica jest taka, że w majowym patencie drugi wyświetlacz mógł również przyjąć formę gładzika, klawiatury lub rozszerzenia menu i funkcjonalności aplikacji, w której się aktualnie znajdujemy.

Apple testowało również rozwiązania E-Ink, które miałyby za zadanie dać nowe możliwości odnośnie klawiszy kontekstowych czy klawiatur w innych językach.

Co dalej, Apple?

Nie ma co – wprowadzenie takiego rozwiązania do portfolio komputerów amerykańskiego potentata technologicznego zrobiłoby niemałe zamieszanie. Pamiętajmy również, że wprowadzenie elektronicznej klawiatury mogłoby wyeliminować uczucie fizycznego kliknięcia, które wielu z nas po prostu lubi.

Można więc się pokusić o stwierdzenie, że ów patent nie wytyczna zupełnie nowej serii urządzeń przenośnych. Jeśli wejdzie w życie to będzie prawdopodobnie jedną pozycją w portfolio firmy bądź akcesorium do już istniejącego sprzętu.

Kolejna możliwość to projekt zupełnie nowego iPad’a Pro, która słaby się jeszcze bardziej pełnoprawnym komputerem. Miałby on niezależną klawiaturę (opisywaną powyżej), która mogłaby poszerzać możliwości np. rysowania, projektowania czy konsumpcji treści. Kolejne premiery pokażą, co ze swoich patentów Apple umieści w seryjnych urządzeniach.

 

Źródło: iDropNews

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *