Sprzęt Apple z najdłuższym średnim czasem użytkowania!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Z obliczeń, które przeprowadził Horace Dediu (postanowił on zbadać poziom zadowolenia użytkowników sprzęty Apple), aż 64% wszystkich urządzeń sprzedanych na przestrzeni ostatnich 10 lat, tj. iPhone’y, iPad’y, komputery Mac, iPod’y, Apple Watch, pozostaje w ciągłym użytku. Średnia długość życia urządzeń wyprodukowanych przez firmę Tima Cook’a to 4 lata.

Apple niezniszczalne

Dediu przy pomocy analizy danych sprzedażowych wyliczył średni czas użytkowania sprzętu Apple. Warto zaznaczyć, że głównym typem urządzeń w całym zestawieniu były iPhone’y (największa ilość sprzedanych sztuk). W swoim artykule krok po kroku opisał swoją metodologię.

W dużym uproszczeniu można to przedstawić w następujący sposób: musimy obliczyć ilość urządzeń, które nie są już aktywne – 2,05 miliarda sprzedanych sztuk, 1,3 miliarda w użyciu = 750 milionów wyłączonych z obiegu.

W tym momencie musimy określić ramy czasowe, w których Apple sprzedał powyższe 750 milionów sztuk urządzeń. Początek datowany jest na Q3 2013 roku i od tego czasu minęły 4 lata 3 miesiące. Reasumując, na chwilę obecną średni czas życia produktów giganta z Cupertino to prawie 4,5 roku.

Coraz lepiej za mniej

Z powyższego wykresu możemy wyczytać, że od 2013 roku “długość życia” mocno się wydłużyła. Jest to zapewne spowodowane rozwojem technologicznym samych urządzeń jak również infrastruktury telekomunikacyjnej.

Warto zauważyć, że od kilku lat smartfony (i nie tylko) ze średniej półki i wyżej wystarczają na więcej, niż rok czasu. Nie ma więc potrzeby wymiany urządzenia każdorazowo podczas premiery jego następcy (pomijam technologicznych pasjonatów etc.).

 

Źródło: Asymco

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

One Reply to “Sprzęt Apple z najdłuższym średnim czasem użytkowania!”

  1. Eve pisze:

    4,5 roku to długo? Ten sprzęt nie powinien się psuć, ale celowo jest produkowany tak, aby po gwarancji trzeba było kupić nowy. Apple powinno płacić za utylizację wszystkich odpadów ze swoim logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *