eSIM – jak to działa? Oficjalnie już w Polsce!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Od wczoraj jesteśmy w stanie korzystać z eSIM w sieci Orange! Obecnie tylko na 3 urządzeniach, jednak zbiór ten stale będzie się powiększał. Przejdźmy zatem do tego, co tak naprawdę kryje się pod hasłem “eSIM” i jaki sprzęt jest w stanie je obsłużyć. 

Słowem wstępu

eSIM (Embedded Subcriber Identity Module) programowany jest przy użyciu 19- lub 20-cyfrowym kodem SSN (SIM Serial Number). Ma on za zadanie identyfikację klienta danego operatora. Numer ten odpowiada również za informację o przydzielonym numerze telefonu. Co ważne, moduł ten nie jest fizyczną kartą, a wbudowanym w urządzenie układem scalonym MFF2, którego wymiary to 6 x 5 milimetrów. 

Już na pierwszy rzut oka widać, że jedną z korzyści jest mniejszy (w porównaniu do standardowego slotu na kartę SIM) rozmiar nowego rozwiązania. Dzięki temu w przyszłości producenci urządzeń będą w stanie projektować smuklejsze urządzenia, z lepszym chłodzeniem czy większym akumulatorem. eSIM to również brak “ruchu” (jak przy wymianie obecnych kart SIM), co przekłada się na zmniejszenie możliwości jej uszkodzenia. 

Dlaczego eSIM jest lepszy od standardowych kart SIM?

Zmniejszenie rozmiaru i brak narażenia na fizyczne uszkodzenie to nie jedyna przewaga nad standardowym, obecnie stosowanym rozwiązaniem. Główną korzyścią jest tu przede wszystkim wygoda i/lub swoboda pomiędzy wyborem odpowiedniego operatora.

“Posiadając kartę” eSIM będziemy w stanie przejść z jednego operatora do drugiego nie wychodząc z domu (pójście do salonu czy zamawianie nowej umowy i karty sim poprzez kuriera). Dodatkowo dzięki eSIM urządzenie może działać jak telefon Dual SIM – z drugą, klasyczną kartą SIM. Dla wielu może być to nieocenione ułatwienie w codziennym życiu.

Przykład: kupujemy ofertę abonamentową u operatora X. On przypisuje dany numer do naszej “wirtualnej” karty eSIM (przypisanie do wspomnianego wyżej układu scalonego w naszym urządzeniu). Chcąc zmienić operatora, numer nadal będzie przypisany do naszego urządzenia, a zmieni się jedyni usługodawca. Czyż to nie jest proste, łatwe i przyjemne? 

Orange jako pierwsza sieć w Polsce oferuje eSIM

Tak, “pomarańczowi” w końcu wprowadzili eSIM do swojej oferty. Obecnie jest ona obsługiwana przez 3 urządzenia: iPhone Xr, iPhone Xs oraz iPhone Xs Max. Wdrożenie usługi dla smartwatchy planowane jest na początek 2019 roku. Co ważne – pierwsze pięć “wymian” kart eSIM będzie darmowe (każda kolejna to koszt 25 złotych).

Jeśli chodzi o sam proces wymiany standardowej karty na “wirtualną” można tego dokonać na kilka sposobów:

  1. Poprzez portal Mój Orange
  2. Dzięki rozmowie z konsultantem na infolinii
  3. Stacjonanie w salonie

Następnie skanujemy specjalny kod QR i voila – możemy cieszyć się z eSIM w naszym urządzeniu. Obecnie omawiane rozwiązane zarezerwowane jest wyłącznie dla 3 urządzeń Apple. Mimo to firma wdraża odpowiednie procedury, by z eSIM mogli skorzystać posiadacze innych urządzeń, które wspierają ów technologię. 

Źródło: https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/klienci-orange-polska-moga-korzystac-z-esim/

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: WarszawieGdyniKrakowieBydgoszczyGdańsk GłównyRzeszowieGdańsk WrzeszczŁódźKatowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei, Samsung.
ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *