Face ID pokonane przez bliźnięta! Coś poszło nie tak.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

We wczorajszym tekscie pisałem o tym, że Face ID obroniło się samo, ponieważ zdecydowana większość YouTuberów i ludzi z najwiekszych technologicznych redakcji przyznała, że rozwiązanie to działa bardzo dobrze. Mashable postanowilo pójśc o krok dalej i sprawdzić jak nowe narzędzie uwierzytelniania użytkownika zareaguje w przypadku bliźniąt.

Face ID pokonane

Wiele mówiło się na temat tego, jak Face ID bije na głowę Touch ID poz względem mylnego zidentyfikowania użytkownika. Pierwsze rozwiązanie ma się mylić dużo rzadziej, niż obecnie znnane narzędzie, z którego korzystają miliony użytkowników.

Wczorajsi testerzy chwalili iPhone’a X za bardzo dobrą obsługę Face ID (nawet w ciężkich warunkach pogodowych). Nikt jednak nie pokusił się o sprawdzenie, jak “skaner” zachowa się w przypadku bliźniąt. Czy aby na pewno?

Wspomniany wyżej portal poprosił dwie pary bliźniąt o sprawdzenie tego, jak zachowa się najnowszy system weryfikacyjny w przypadku, gdy urządzenie będzie próbował odblokować drugi z braci. Cały eksperyment podzielono na 4 proste kroki. Są to:

  1. Rejestracja twarzy pierwszego z braci. Dzięki temu tylko on może odblokować urządzenie;

  2. Sprawdzano czy dodana twarz skanuje się poprawnie;

  3. Następnie oddano telefon drugiemu z braci, by ten spróbował odblokować urządzenie swoją twarzą;

  4. Ostatnią fazą było zobaczenie czy urządzenie zostanie odblokowane. Tak, Face ID pokonane zostało przez bliźnięta. 🙂 Nawet po zdjęciu okularów przez jedną z par, system dał się oszukać

Czyżby coś poważniejszego?

Pytanie nasuwa się jedno: czy można jakoś zabezpieczyć algorytm wykorzystany w Face ID do rozróżnienia bliźniąt? A może nie da się tego wyeliminować i urządzenie będzie zawsze rozpoznawało naszego bliźniaka jako nas samych?

Po publikacji omawianego materiału nasuwa się wiele wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa systemu w tych skrajnych przypadkach. Miejmy nadzieję, że Apple pracuje już nad rozwiązaniem powyższego “problemu”. Mimo wszystko powinniśmy się cieszyć, że iPhone’a X nie da się odblokować przy użyciu naszego zdjęcia (hi, Samsung. hihi.).

 

Czytaj więcej, Foto: 1

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *