Face ID w iPhone X złamane przez 10 latka!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Kilka dni temu pisałem o tym, że Face ID zostało “oszukane” przez bliźnięta jednojajowe lub rodzeństwo, które jest bardzo do siebie podobne. Wczoraj na światło dzienne wyszedł jeszcze jeden przypadek, w którym technologia ustąpiła człowiekowi. Pewna mama pokazała jak jej 10 letni syn odblokowuje jej iPhone’a X swoją twarzą!

Face ID w iPhone X zlamane

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że problemy z Face ID bardzo często związane są z dziećmi. Mianowicie chodzi o to, że młodzieńcza twarz nie posiada wszystkich charakterystycznych cech, które zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla dorosłych.

Wynika to z tego, że system odpowiedzialny za poprawną pracę wspomnianego wyżej systemu weryfikacji cały czas uczy się rozpoznawania naszej twarzy. Sam gigant z Cupertino podkreśla, że jeżeli odblokowanie przy pomocy Face ID się nie powiedzie, jednak model twarzy zachowa pewne wzorce tej, która jest zapamiętana w systemie, po wpisaniu kodu pin, który odblokuje iPhone’a X model twarzy zostanie zaktualizowany.

Wiem, brzmi bardzo skomplikowanie – tak niestety działa zaawansowana weryfikacja twarzy właściciela urządzenia. Apple podkreśla, że należy wyłączyć opcję Face ID, jeżeli z urządzeniem mogą mieć osoby, które wyglądają podobnie do właściciela.

Zachowaj spokój

Wszyscy pamiętamy deklarację z niedawnej premiery modelu X, na której sam CEO Tim Cook podkreślał, że skaner twarzy myli się średni 1 raz na 1 000 000 prób zalogowania się do urządzenia przez osoby trzecie. Rzeczywistość okazała się jednak nadzwyczaj brutalna – to kolejna mini afera związana z tym systemem weryfikacji użytkownika.

Należy jednak zachować spokój – o ile dzieje się tak w przypadku osób blisko ze sobą spokrewnionych (i podobnych zarazem) tak nie “słychać” żadnych informacji jakoby np. kolega odblokował “iksa” swojej koleżance.

 

Czytaj więcej, Foto: 12

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *