iGlass – okulary VR od Apple coraz bliżej?

Oceń stronę
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Apple nie chce być w tyle za swoją konkurencją, dlatego prężnie pracuję nad swoim zestawem gogli, które będą odpowiedzialne za opanowanie rozszerzonej rzeczywistości (AR). Dostępne informacje niewiele zdradzają jednak najnowsze doniesienia sugerują, że gigant z Cupertino zaprezentuje swój produkt już w 2019 roku.

iGlass na horyzoncie

Na jaw wyszły informacje jakoby Apple i najważniejsi dostawcy technologii potrzebnej do stworzenia gogli odpowiedzialnych za obsługę AR, mieli bardzo poważne plany wejścia w rynek rozszerzonej rzeczywistości.

Podkreślił to sam wiceprezes Quanta Computer na konferencji poświęconej finansom. Wspomniał również, że gotowe rozwiązanie zostane zaprezentowane w przeciągu dwóch lat (co potwierdzałoby doniesienia o prezentacji gogli VR w 2019 roku).

Jak mówił prezes, firma pracuje nad projektem AR i zapoznała się z optyczną technologią, która potrzebna jest do produkcji takiego urządzenia.

Szczegóły

Warto zauważyć, że Quanta ma też innych klientów produkcyjnych, z którymi współpracuje,  Apple jest zdecydowanie tym największym. To właśnie ta firma pomaga przy produkcji MacBook’ów i Apple Watch.  Wróćmy jeszcze na chwilę do konferencji poświęconej finansom, na której Leung (wiceprezes) powiedział, że gogle VR nad którymi pracują to “gadżet przypominający zestaw słuchawkowy z całkowicie przezroczystym obiektywem, który umożliwia użytkownikom przeglądanie i interakcję ze środowiskiem”.

Opis ten pokrywa się z informacjami odnośnie zestawu słuchawkowego AR od Apple. Jeśli wszystkie doniesienia się potwierdzą to w 2019 roku dostaniemy produkt z goła odmienny od rozwiązań obecnie dostępnych na rynku.

iGlass zrewolucjonizują rynek gogli VR

W zeszył tygodniu Bloomberg doniósł, że firma Tima Cook’a intensywnie pracuje nad “przełomowym” zestawem specjalnych okularów VR, które mają się pojawić do 2020 roku. Niby to o rok dłużej, niż dzisiejsze doniesienia, jednak źródła Bloomberg’a podają, że możliwe jest również zaprezentowanie produktu już w 2019 roku.

Całość dotyczy oczywiście samych gogli jak również nowego systemu operacyjnego, który ma zostać nazwany rOS. Całość będzie można kontrolować przy użyciu, gestów i Siri. Miałby wzorować się na iOS, jednak do pełnego działania nie potrzebowałby integracji z iPhonem.

Apple planuje również uruchomienie App Store na “rOS”, w którym miałyby się znaleźć najróżniejsze aplikacje, np. nawigacja.

 

Czytaj więcej, Foto: 12

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *