Google Maps z trybem dla motocyklistów. W końcu wykorzystasz wąskie drogi!

Oceń stronę
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Jak wiemy “motocykle są wszędzie” czy tego chcemy czy też nie. Co prawda jest już po sezonie, jednak Google Maps postanowiło dodać pewne udogodnienie dla kierowców jednośladów. Mianowicie chodzi o specjalny tryb wyznaczania trasy.

Google Maps nie odpuszcza

Google Maps – śmiało można napisać, że jest to najpopularniejsza, używana mapa na wszystkich mobilnych systemach. Wszystko za sprawą najlepiej aktualizowanych (w danej chwili) informacjach o ruchu drogowym. Dodatkowo aplikacja jest w stanie perfekcyjnie zaprojektować naszą trasę niezależnie czy wybierzemy się na pieszą wędrówkę, zechcemy jechać samochodem, miejską komunikacją czy taksówką. Do pełni szczęścia brakuje, a raczej brakowało trybu przeznaczonego stricte dla motocyklistów.

W sieci (portal Reddit) pojawiło się zdjęcie użytkownika smartfona z Androidem, który zobaczył dziwny komunikat w Google Maps. W wolnym tłumaczeniu jego wypowiedź można zinterpretować w następujący sposób: “Dostałem tryb motocykla w Mapach Google! Kiedy go wybiorę, proponuje mi (Mapy Google) drogę przez wąskie ulice, z którymi samochód mógłby mieć problemy.

Wszystko, by kierowcom żyło się lepiej

Warto zauważyć, że sam tryb znalazł się również w Indiach, gdzie motorynki, skutery i pełnoprawne motocykle są bardzo popularnym środkiem transportu. Póki co nie ma jednak informacji, jakoby motocyklowy tryb miał trafić do Europy, choć przeciwwskazań nie ma. Fajnie byłoby móc odkryć nowe trasy w swoim mieście, które znacznie skróciłyby nasz czas podróży.

Skorzystać mogliby również kierowcy podróżujący po danym kraju. Nie musieliby ręcznie ustawiać trasy, głowić się czy skręcili w odpowiednią uliczkę. Całość wykonywałaby aplikacja giganta z Mountain View, a kierowca mógłby skupić się na drodze.

Kończąc ten wpis wpadłem na jeszcze jeden pomysł trybu jazdy. Mianowicie chodzi o kierowców ciężarowych, którzy w swojej pracy muszą bardzo mocno uważać na wszelkiego rodzaju “tonażówki” jak również zakazy wjazdu. Bez wątpienia byłby to bardzo przydatny tryb nawigacji – w końcu kierowca robiłby dwa kliki i jechałby spokojny o wybór trasy.

 

Źródło: PhoneArena, Foto: 12, 3, 45


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *