Grayshift bez problemu wkradnie się na Twojego iPhone’a.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Na przestrzeni kilku ostatnich dni, aż dwie firmy ogłosiły światu, że jest w stanie włamać się (mówiąc ładniej – odbezpieczyć) niemal każde urządzenie z iOS.

Grayshift i GrayKey

Magazyn Forbes donosi, że Grayshift jest prowadzony prawdopodobnie przez dawnych kontrahentów amerykańskich służb wywiadowczych i byłego inżyniera bezpieczeństwa Apple. Ale skąd tak właściwie dowiedziano się o takiej “firmie”? Mianowicie na przestrzeni kilku ostatnich tygodni pojawiały się liczne materiały marketingowe Grayshift, które były publikowane na zamkniętych internetowych grupach kryminalistycznych i policyjnych.

Firma oferuje specjalne narzędzie, które umożliwi odblokowanie niemal każdego iPhone’a. GrayKey z limitem 300 użyć (odblokowań urządzenia) działa w trybie online. Wymaga on stałego połączenia pomiędzy klientem, a serwerem firmy. Wszystko to za skromne 15 000 dolarów. Jest jeszcze druga wersja, offline, która pozbawiona została limitu odblokowań, jednak cena wynosi 30 000 dolarów.

Grayshift zapewnia, że dzięki ich “patentowi” jesteśmy w stanie odblokować urządzenia z iOS 10 i 11 (iOS 9 będzie obsługiwany w najbliższym czasie), które będą zablokowane kodem cyfrowym, bądź alfanumerycznym. Po odblokowaniu mamy dostęp do wszystkich plików i ustawień – zupełnie tak, jakbyśmy byli należytym właścicielem urządzenia.

Oby Apple wyciągnęło wnioski

Do końca nie jest znany mechanizm, którym posługuje się Grayshift. Analiza dostępnych materiałów sugerują, że “włamywanie się” do urządzenia jest możliwe dzięki odgadywaniu hasła. Dla nas – użytkowników – to zła wiadomość, ponieważ znaleziono sposób, który obchodzi tzw. “bezpieczną enklawę”. Zmienia ona bowiem odstęp czasowy pomiędzy wpisaniem hasła, jeśli popełnimy błąd w naszym kodzie.

Gigant z Cupertino odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień w sprawie Grayhift. Zaleca jednak użytkownikom aktualizacje swoich urządzeń do najnowszej wersji oprogramowania. Tłumaczą to licznymi łatkami bezpieczeństwa. Finał będzie taki, że Apple zaopatrzy się w GrayKey, zbada cały mechanizm, załata nam system i wyciągnie odpowiednie wnioski.

 

Źródło: Forbes.com

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *