Greenway Poland wybuduje 200 stacji ładowania dla samochodów elektrycznych w Polsce

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Greenway Poland ogłosił, że do 2020 roku wybuduje na terenie Rzeczpospolitej Polskiej 200 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. To dobra wiadomość dla obecnych posiadaczy elektryków jak również osób, które rozważają ich kupno. 

Elektryki górą!

Zapewne wielu posiadaczy aut napędzanych przy użyciu prądu poczuło się dostrzeżonych. Od czegoś w końcu trzeba zacząć, a to, co planuje tytułowa firma na pewno przybliży nas do spopularyzowania alternatywnego źródła napędu.

Obecnie, według danych przedstawionych przez Obserwatorium Rynku Paliwa Alternatywnych, na terenie Polski znajduje się około 150 stacji ładowania. Biorąc pod uwagę rozbudowę, którą planuje Greenway Infrastructure Poland, posiadanie auta elektrycznego w 2020 roku będzie czystą przyjemnością.

Gdzie i kiedy?

Pierwsze punkty pojawią się w ilości 20 sztuk do końca bieżącego roku. Warto dodać, że będę one obsługiwać szybkie ładowanie, co ułatwi kierowcom przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Jeśli chodzi o rok 2018 – w pierwszej połowie ma powstać około 11 stacji na najpopularniejszych “krajówkach”, tj. trasy prowadzące do Warszawy, Wrocławia, Poznania, Gdyni, Gdańska, Sopotu.

Jedną z najważniejszych informacji jest fakt, iż firma zakłada rozmieszczenie stacji elektrycznego ładowania co 85 km. Będzie to olbrzymi krok naprzód, który przyczyni się do szybszego wzrostu rynku elektrycznych samochodów. Obecnie z usług Greenway Poland korzysta około 300 osób. Ilość aut elektrycznych w naszym kraju wciąż wzrasta. Obecnie wynosi ona około 1200 sztuk.

To dopiero początek

Około dwustu nowych stacji ładowania to nadal znikoma wartość, jeśli porównując nas do zachodnich sąsiadów. To właśnie tam znajduję się około 150 tysięcy punktów, w których możemy nakarmić nasze elektryki. Nie ma co ukrywać – sporo drogi przed nami, ale od czegoś wszak zacząć trzeba.

A zacząć chce wielu. Działania Greenway Poland odbiły się szerokim echem w społeczeństwie państwowych grup energetycznych, m.in. Tauron, Energa, PGE i Enea jak również kilku mniejszych, prywatnych przedsiębiorstw. Nie pozostając biernym, wspomniane spółki również planują inwestycję w sektorze elektrycznych stacji ładowania.

 

Źródło: Greenwaypolska.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *