Inteligentny głośnik coraz bardziej pożądany. Prognozy na rok 2018: ponad 58 mln. sztuk trafi do sklepów!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jeszcze dwa lata temu na rynku inteligentnych głośników królowała firma Amazon, która jako pierwsza firma spopularyzowała te urządzenia. Kolejne lata to aktualizacja sprzętu i premiery urządzeń od Google i innych, mniejszych graczy. 2018 rok ma być przełomowym pod względem sprzedaży i popularyzacji powyższej technologii. Czyżby prognozy o Homepod – głośniku od Apple miały zrobić swoje?

Inteligenty głośnik przyszłością nowoczesnych domów?

Firma Canalys podaje w swoim raporcie bardzo ciekawą informację. Mianowicie w 2018 roku oczekuje się, że rynek bezprzewodowych , inteligentnych głośników wzrośnie do ponad 58 mln. sprzedanych sztuk na całym świecie. Zakłada się, że Google i Amazon będą w ścisłej czołówce, wraz ze swoimi produktami Home i Echo. Będą jednak musieli wziąć pod uwagę coraz liczniejszą konkurencję, np. Apple i zapowiadany na bieżący rok głośnik Homepod.

Najważniejszym rynkiem zbytu nadal pozostaną Stanzy Zjednoczone, w których ilość sprzedanych urządzeń szacowana jest na około 38,4 mln. sztuk. Drugim, co do wielkości rynkiem mają być Chiny z ilością 4,4 mln. sztuk. Są to bardzo bardzo optymistyczne prognozy dotyczące rozwoju inteligentnych towarzyszy domowego zakątka.

Przewidywania na rok 2018

Lucio Chen, Analityk ds. Badań Canalys stwierdził, że br. rok będzie decydujący dla przyjęcia inteligentnego nagłośnienia. W swojej wypowiedzi podkreśla również, że omawiana technologia miała największe i najszybsze zarazem przyjęcia na rynku. Pokonała takie rozwiązania jak: AR (Augmenten Reality – rozszerzona rzeczywistość), VR (Vitual Reality – wirtualna rzeczywistość) czy inteligentne zegarki (np. Apple Watch, Samsung Gear S3).

 

Firmy produkujące ów nagłośnienie planują również rozszerzenie ich funkcjonalności – wszak pole w tej materii jest nieograniczone. Wszystko dzięki ogromnej bazie urządzeń na terenie USA (i poza), która umożliwi np. tworzenie płatnych reklam, specjalistycznych rozwiązań dla firm, subskrypcyjnych usług et cetera.

Coraz większa popularyzacja

Vincent Thielke, Analityk Canalys, w swojej wypowiedzi podkreślił, że urządzenia odpowiedzialne za inteligentne nagłośnienie dostały bardzo udane i rozbudowane aktualizacje. Ważnym czynnikiem były również partnerstwa poszczególnych firm, np. Google i Nest jak rownież dynamiczny rozwój HomeKit od Apple.

Ważnym producentem jest również firma Sonos, która oferuje w swoich głośnikach wsparcie dla Alexy. Ich sprzęt jest znacznie droższy od konkurencji, jednak poziom jakości komponentów, aplikacja, synchronizacja, a przede wszystkim dźwięk, biją ich na głowę!

Takie działania mają przyczynić się do jeszcze szybszego rozwoju w 2018 roku. Kto wie, może po premierze Homepod, prognozy ulegną drastycznej zmianie (na plus, rzecz jasna). Pytanie tylko czy urządzenie od firmy Tima Cook’a będzie lepiej dostępne, niż chociażby AirPods.

Inteligentny głośnik – podsumowanie

Potentaci rynku inteligentnego nagłośnienia ostrzą sobie coraz bardziej pazury na chiński rynek. W ostatnim czasie sporo się tam pozmieniało, a wszystko przez działania takich firm jak Alibaba (ogromny portal aukcyjny), Xiaomi czy JD.com (odpowiednik naszego Ceneo). Dzięki zmianie podejścia do zagranicznej elektroniki, powyższe portale aukcyjne będą miały możliwość zaoferowania “amerykańskiego” sprzętu swoim klientom.

Na koniec kilka słów o produkcie Apple. Homepod poniósł porażkę pod koniec 2017 roku. Mianowicie jego premiera przesunęła się na “1 kwartał 2018 roku”, odpadł więc okres świąteczny, w którym mógł się bardzo dobrze sprzedać. Pozostaje również kwestia ceny – podobno produkt będzie oferowany w kwocie znacznie przewyższającej produkty od Amazon i Google. Pytanie czy hype giganta z Cupertino zrobi po raz kolejny swoje?

 

Źródło: iClarified, Foto: 12

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *